Angielskie media: Próbki krwi słynnego pływaka mogły zostać zniszczone

Inne
Angielskie media: Próbki krwi słynnego pływaka mogły zostać zniszczone
fot. PAP/EPA

- Próbki krwi pobrane od chińskiego zdobywcy sześciu medali igrzysk olimpijskich w pływaniu 27-letniego Yang Suna zostały podobno zniszczone - poinformował w poniedziałek londyński "Sunday Times". W aferę może być zamieszany sam zawodnik, który wcześniej był już zawieszony za stosowanie niedozwolonego dopingu.

Zdaniem gazety szklane fiolki z pobraną od sportowca krwią we wrześniu 2018 roku zostały zniszczone uderzeniem młotka przez ochroniarza lub chińskiego sportowca. Doniesienia mediów na ten temat różnią się między sobą. Jedne twierdzą, że zniszczenia dokonał ochroniarz, z innych wynika, że było to dziełem pływaka.

 

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) na początku stycznia uznała Suna za niewinnego w tej sprawie. Krajowy związek uważa, że pływak nie naruszył w niczym reguł antydopingowych.

 

Międzynarodowa Agencja Antydopingowa (WADA) rozważa zaskarżenie decyzji FINA do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

 

Chińczyka przyłapano na dopingu w maju 2014 roku, kiedy wykryto w jego organizmie trimetazidin. Ukarano go wtedy trzymiesięczną dyskwalifikacją, jednakże w okresie bez startów.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie