Bayern przegrał walkę o 18-letni talent? Stanowcza decyzja Chelsea

Piłka nożna
Bayern przegrał walkę o 18-letni talent? Stanowcza decyzja Chelsea
fot. PAP

Od początku stycznia mistrzowie Niemiec naciskali na londyńczyków w kwestii Calluma Hudsona-Odoia. Mimo aż 40 milionów funtów, Chelsea postanowiła odrzucać wszystkie oferty. Wszystko wskazuje na to, że zimą do transferu nie dojdzie.

18-letni skrzydłowy jest jednym z najlepszych piłkarzy wywodzących się z akademii "The Blues". Wielu fanów widzi w nim gracza pierwszego składu, zwłaszcza że Willian oraz Pedro Rodriguez miewają zniżki formy. Maurizio Sarri nie dawał jednak mu zbyt wielu minut. Sytuacja zmieniła się (w małym stopniu, ale jednak) w tym miesiącu, kiedy Bayern Monachium składał ofertę za ofertą za Anglika.

 

Bawarczycy regularnie podwyższali swoje oferty. Stanęło na kwocie oscylującej wokół 40 milionów funtów, co za 18-latka, który na dobre nie zaistniał w seniorskim futbolu, mogło robić wrażenie. Dodatkowo Hudson-Odoi dostał zapewnienie otrzymania numeru "10" po odchodzącym po sezonie Arjenie Robbenie.

 

Jak reagowała na to Chelsea? Oferowała mu podwyżki. Najpierw 75 tysięcy funtów, później 85 tysięcy funtów, ale piłkarz nie chciał ich przyjąć. Skończyło się oficjalną prośbą o zgodę na transfer i zagrożeniem, że piłkarz nie będzie zainteresowany występem w niedzielnym spotkaniu Pucharu Anglii z Sheffield Wednesday. Ostatecznie zagrał i był jednym z najlepszych na boisku.

 

Chelsea chyba w końcu zdała sobie sprawą z talentu 18-latka i postanowiła zrobić wszystko, by go zatrzymać. Ostatnie stanowisko jest takie, że klub odrzuci każdą ofertę w zimowym okienku transferowym. Bayern odpuści, ale latem wróci z kolejną propozycją.

 

To prawdopodobnie oznacza, że najwięcej będzie zależało nie od Hudsona-Odoia, ale od Sarriego. Czy zagwarantuje mu odpowiednie minuty, które przekonają piłkarza do stanowczej decyzji latem?

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze