"Fiorentina bardzo chciała Żurkowskiego"

Piłka nożna
"Fiorentina bardzo chciała Żurkowskiego"
fot. Cyfrasport

Szymon Żurkowski został w poniedziałek piłkarzem Fiorentiny - Klub od dawna bardzo go chciał go pozyskać. Zależało im na nim. Widocznie pasuje im do ich stylu gry. Chłopaki walczą tam tak, jak Szymon powiedział PAP starszy brat piłkarza Arkadiusz.

Kapitan reprezentacji młodzieżowej (z którą awansował na tegoroczne ME do lat 21) związał się kontraktem z włoskim klubem do 30 czerwca 2023 roku. Jednocześnie zostanie wypożyczony do Górnika do 30 czerwca tego roku.

 

W poniedziałek przed południem Żurkowski przeszedł testy medyczne w Careggi, dzielnicy Florencji. Według medialnych informacji kwota transferu wyniesie ok. 3,7 mln euro, a z bonusami może wzrosnąć do 5 mln. Jest to rekord w historii Górnika. W tabeli włoskiej ekstraklasy Fiorentina zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 30 punktów.

 

Pomocnik kadry w przeszłości grywał w baseballowej drużynie Gepardów Żory, gdzie trenerem jest jego brat, a już podczas występów w Górniku brał czasem udział w ich treningach. Zdaniem Arkadiusza Żurkowskiego piłkarz będzie teraz mógł w spokoju przygotowywać się do czerwcowych ME U-21.

 

- Już wie, gdzie pojedzie po mistrzostwach. Kiedy dziś patrzyłem na niego rano, wydawało się, że jest w lekkim szoku. Włosi to fanatycy futbolu. Mówiłem mu, żeby sobie zrobił zdjęcie na boisku baseballowym, które jest w kompleksie sportowym Fiorentiny. Sprawdziłem to. Zawsze może podejść, poćwiczyć i pokazać, jak się gra – śmiał się trener.

 

Dodał, że brat podczas wiosennych meczów zabrzan na pewno nie będzie się oszczędzał. - Nie ma takiej możliwości. Powiedział, że chce jeszcze kibicom dać radość po strzelonym golu i odwdzięczyć za wszystko. Karma wraca - podkreślił Arkadiusz Żurkowski.

 

Zadowolony z podpisania kontraktu był prezes Górnika Bartosz Sarnowski.

 

- Cieszę się, że udało się wypracować model, który jest optymalny dla wszystkich stron. Szymon najbliższe miesiące spędzi w Górniku, a następnie przeniesie się do Serie A. W umowie zawartej pomiędzy klubami, oprócz kwoty transferowej przewidzieliśmy także bonusy związane z progresem kariery Szymona – powiedział prezes cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

Jego zdaniem przykład Żurkowskiego potwierdza przyjętą przez klub politykę stawiania na młodych, utalentowanych piłkarzy. - Jestem głęboko przekonany, że będzie jednym z kluczowych piłkarzy w bardzo ważnym dla klubu okresie, a w przyszłym sezonie swoją postawą potwierdzi markę szkolenia w Górniku – zakończył Sarnowski.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie