Podopieczni trenera Marcina Brosza po raz drugi przylecieli na Cypr we wtorek. Ten drugi pobyt jest bardziej „sparingowy”. W pierwszym meczu kontrolnym zabrzanie pokonali młodzieżowy zespół rosyjskiego Spartaka Moskwa 2:1, potem przegrali z ekipą czeskiej ekstraklasy FK Teplice 0:2.

 

Górnik przed powrotem do Polski zmierzy się jeszcze z pierwszą drużyną Cukaricki i ekipą cypryjskiej Omonii Nikozja U-21.

 

Ostatnim testem zabrzan przed wznowieniem rozgrywek ligowych będzie sparing z czeskim Banikiem Ostrawa, który zostanie rozegrany na Arenie Zabrze 4 lutego.

 

Zgrupowanie na Cyprze opuścił pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski Szymon Żurkowski, który po porannych testach medycznych w Fiorentinie podpisał kontrakt z włoskim klubem. Do włoskiej drużyny dołączy dopiero po zakończeniu tego sezonu. Według medialnych informacji kwota transferu może wynieść ok. 3,7 mln euro, nie licząc bonusów.

 

W tabeli Serie A Fiorentina zajmuje dziewiąte miejsce. W tabeli Lotto Ekstraklasy zespół trenera Brosza jest na przedostatniej pozycji. Pierwszy w 2019 roku ligowy mecz zabrzanie rozegrają 11 lutego na swoim stadionie. Ich rywalem będzie Wisła Kraków.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY