MŚ w snowboardzie i narciarstwie dowolnym: Powrót Riemen-Żerebeckiej

Zimowe
MŚ w snowboardzie i narciarstwie dowolnym: Powrót Riemen-Żerebeckiej
fot. PAP

Sześcioro Polaków wystartuje w rozpoczynających się w czwartek mistrzostwach świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym, które odbędą się w amerykańskim Park City - poinformował Polski Związek Narciarski. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami do rywalizacji wraca Karolina Riemen-Żerebecka. Transmisje na sportowych kanałach Polsatu.

Zmagania rozpoczną się w czwartek od eliminacji snowcrossu, w których wystartuje Zuzanna Smykała. Finały tej konkurencji zaplanowano na piątek. Wtedy też rozpocznie się rywalizacja w skicrossie, w którym Polskę reprezentować będzie Riemen-Żerebecka.

 

Zawodniczka KS AZS AWF Katowice miała wystąpić także m.in. przed dwoma laty w MŚ w hiszpańskiej Sierra Nevada, ale podczas treningu przed rozpoczęciem imprezy uległa poważnemu wypadkowi. Z obrażeniami głowy trafiła do szpitala, gdzie była przez kilka dni utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

 

Wcześniej 30-letnia Polka należała do światowej czołówki w tej konkurencji. Po wypadku wystartowała w najbardziej prestiżowym cyklu, czyli Pucharze Świata, tylko raz - 20 stycznia ubiegłego roku w kanadyjskiej miejscowości Nakiska, gdzie nie ukończyła przejazdu w kwalifikacjach. Później miała kolejną kontuzję, tym razem kręgosłupa, przez którą nie mogła wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Na trasy wróciła w połowie grudnia ubiegłego roku. Dwa razy wystartowała w zawodach FIS w Kaabdalislis. W pierwszych zajęła czwarte miejsce, kolejne wygrała. W styczniu Polka trzykrotnie rywalizowała w Pucharze Europy. W szwajcarskim Villars była 14., 

we francuskim Val Thorens 6., a w ostatni piątek zajęła 12. miejsce w szwajcarskim Lenk. 

 

Nadzieje na dobry wynik w Park City rozbudziła w tym sezonie Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team). 28-letnia snowboardzistka 8 stycznia zajęła w austriackim Bad Gastein drugie miejsce zawodów PŚ w slalomie równoległym. To było jej drugie podium w tym cyklu w karierze; poprzednio w trójce znalazła się sześć lat wcześniej w Moskwie, gdzie również była druga.

 

Skład reprezentacji Polski uzupełniają snowboardziści AZS Zakopane, startujący w slalomach: Weronika Biela, Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk.

 

Konkurencje skicross oraz snowcross odbywać się będą w kurorcie Solitude, a konkurencje alpejskie w snowboardzie - w Park City.

 

Mistrzostwa świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym będziemy transmitować na sportowych kanałach Polsatu.

 

Program startów z udziałem Polaków:

 

czwartek, 31 stycznia

 

kwalifikacje snowcrossu (godz. 20.20)

 

piątek, 1 lutego

 

finały snowcrossu (19.00)
kwalifikacje skicrossu (23.35)

 

sobota, 2 lutego

 

finały skicrossu (21.00)

 

poniedziałek, 4 lutego

 

kwalifikacje slalomu giganta równoległego (17.00)
finały slalomu giganta równoległego (21.00)

 

wtorek, 5 lutego
kwalifikacje slalomu równoległego (17.00)
finały slalomu równoległego (21.00)

 

Skład reprezentacji Polski:

 

snowboard - slalom równoległy i slalom gigant równoległy:

 

Weronika Biela, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk (wszyscy AZS Zakopane),
Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team)

 

snowcross:

 

Zuzanna Smykała (KS AZS AWF Katowice)

 

skicross:

 

Karolina Riemen-Żerebecka (KS AZS AWF Katowice)

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie