NBA: Cztery punkty Gortata, trzecia z rzędu wygrana Clippers

Marcin Gortat zdobył cztery punkty, a jego Los Angeles Clippers pokonali u siebie Sacramento Kings 122:108 w niedzielnym meczu ligi NBA. To trzecia z rzędu wygrana ekipy z "Miasta Aniołów", która z bilansem 28-22 zajmuje ósme miejsce w Konferencji Zachodniej.

Polski środkowy 39. raz w tym sezonie znalazł się w podstawowej piątce zespołu. W dwóch wejściach - na początku pierwszej i trzeciej kwarty - przebywał na parkiecie łącznie 14 minut. Trafił dwa z trzech rzutów z gry, miał siedem zbiórek i asystę. Popełnił także trzy straty i dwa faule.

Clippers w kolejnym meczu musieli sobie radzić bez swojego drugiego strzelca Włocha Danilo Gallinariego, który narzeka na ból pleców, ale bardzo dobrze w ich szeregach spisał się Montrezl Harrell. Zmiennik Gortata skończył mecz z dorobkiem 25 punktów (11 celnych na 13 rzutów z gry), siedmiu zbiórek i dwóch asyst.

Wspierali go Tobias Harris - 18 pkt, Shai Gilgeous-Alexander - 17 i Patrick Beverley - 16 i 10 zbiórek.

Gospodarze prowadzili od początku do końca spotkania, najwięcej różnicą 25 punktów (63:38) w końcówce drugiej kwarty. Na początku czwartej odsłony "Królowie" zmniejszyli straty do pięciu (91:86), ale podopieczni trenera Doca Riversa zaraz opanowali chwilowy kryzys.

Wśród gości (bilans 25-25) wyróżnili się De'Aaron Fox - 21 pkt i Serb Bogdan Bogdanovic - 19.

Kolejne spotkanie Clippers rozegrają w poniedziałek z Atlanta Hawks, także na własnym parkiecie.