Przegrany sparing Lechii Gdańsk

Piłkarze prowadzącej w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy Lechii Gdańsk przegrali sparing z duńskim zespołem Odense Boldklub 0:2 (0:1). To było ich trzecie spotkanie kontrole podczas zgrupowania w Turcji. Poprzednie Lechia wygrała, pokonując najpierw piątą obecnie drużynę ligi rumuńskiej Viitorul Konstanca 2:1, a później mistrza Bułgarii — Łudogorec Razgrad 1:0.

W poniedziałkowym meczu z siódmą obecnie drużyną Superligi piłkarze Piotra Stokowca zaprezentowali się całkiem dobrze. Na początku sparingu długo utrzymywali się przy piłce i cierpliwie budowali ataki pozycyjne. Duńczycy mieli spore problemy z bardzo aktywnym Konradem Michalakiem. Liderzy Lotto Ekstraklasy nie ustrzegli się jednak błędów i po jednym z nich mogli stracić gola. W 16. minucie uratował ich jednak bramkarz Zlatan Alomerović. Szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Jakub Arak, po jego strzale głową piłka minęła bramkę Duńczyków, a 36. minucie szybką kontrę Lechii strzałem zakończył Filip Mladenovic. Bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć. Cztery minuty później gola strzeliło Odense.  Po dośrodkowaniu i wielkim zamieszaniu przed bramką Lechii.

W drugiej połowie zespoły zagrały w zupełnie innych składach, mecz był ciekawy, bo obie ekipy chciały zdobyć bramkę. Udało się się to Odense w 69. minucie. Duńczycy przeprowadzili szybką akcję lewą stroną, a Kuciak skapitulował po strzale na dalszy słupek. Swoje okazje mieli też piłkarze z Gdańska, ale zabrakło skuteczności.

Zgrupowanie Lechii w Turcji zakończy 1 lutego sparing z Viktorią Koeln. 9 lutego, w pierwszym tegorocznym meczu Lotto Ekstraklasy, lider podejmie Pogoń Szczecin.

Lechia Gdańsk - Odense Boldklub 0:2 (0:1)

Lechia (do 45. minuty): Alomerović - Nunes, Augustyn, Vitoria, Mladenović - Kubicki, Makowski, Lipski - Michalak, Arak, Żukowski

Lechia (od 46. minuty): Kuciak - Fila, Nalepa, Mikołajewski, Dymerski - Łukasik, Sopoćko, Egy Maulana Vikri, Michał Mak, Flavio Paixao - Artur Sobiech