Puchar Narodów Afryki ruszy ze sporym opóźnieniem

Piłka nożna
Puchar Narodów Afryki ruszy ze sporym opóźnieniem
fot. PAP/EPA

Tegoroczny turniej o Puchar Narodów Afryki w Egipcie, który miał się rozpocząć 15 czerwca, zostanie zainaugurowany sześć dni później - postanowiła kontynentalna konfederacja (CAF). Dzięki temu piłkarze będą mieli czas na regenerację po ramadanie. Przesunięciu ulegnie cały turniej, więc finał, zaplanowany początkowo na 13 lipca, odbędzie się 19 lipca.

Według medialnych doniesień zmiana terminu nastąpiła na skutek prośby krajów z północnej części Afryki, gdzie wielu piłkarzy jest muzułmanami.

 

Ramadan zacznie się wieczorem 5 maja, a zakończy 4 czerwca. W jego trakcie od świtu do zmierzchu należy powstrzymać się od spożywania pokarmów i napojów.

 

Pod koniec listopada Komitet Wykonawczy CAF zdecydował, że Kamerun stracił status gospodarza tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. Powodem były poważne opóźnienia w budowie dwóch stadionów, a także walki separatystów z władzami w pobliżu dwóch miast-gospodarzy.

 

W styczniu zdecydowano, że największa na kontynencie impreza piłkarska odbędzie się w Egipcie, który poprzednio był gospodarzem mistrzostw Afryki w 2006 roku, a łącznie czterokrotnie gościł ekipy z Czarnego Lądu.

 

W zawodach po raz pierwszy uczestniczyć będą 24 drużyny, a nie 16 jak dotychczas. 

 

Przed dwoma laty turniej rozgrywany w Gabonie wygrała drużyna Kamerunu. W finale pokonała gospodarzy tegorocznego PNA - Egipt 2:1.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie