PZPN zmienił uchwałę. Nowy status młodzieżowca

Piłka nożna
PZPN zmienił uchwałę. Nowy status młodzieżowca
fot. Cyfrasport

W rozgrywkach Lotto Ekstraklasy, Pucharu Polski oraz Fortuna 1 Ligi, w każdej drużynie przez cały mecz na boisku musi przebywać co najmniej jeden piłkarz o statusie młodzieżowca. Na poziomie II oraz III ligi takich graczy musi być już co najmniej dwóch. W poniedziałek PZPN zmienił uchwałę i od następnego sezonu młodzieżowcem będzie się o rok dłużej. Jednak nowy przepis nie będzie obowiązywać we wszystkich rozgrywkach w Polsce.

Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dokonał zmiany w Uchwale nr XI/199 z dnia 7 grudnia 2018 roku. Po tej korekcie od sezonu 2019/2020 status zawodnika młodzieżowego w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski należał się będzie piłkarzom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończą 22. rok życia oraz młodszym..

 

Dotychczas we wszystkich rozgrywkach w Polsce młodzieżowcem był zawodnik z obywatelstwem polskim, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończył 21 lub mniej lat.

 

Wprowadzona w poniedziałek zmiana w uchwale nie dotyczy rozgrywek Fortuna 1 Ligi, II oraz III ligi. Na tych szczeblach rozgrywek wszystko zostaje tak, jak było. 

Gra bez wymaganej liczby zawodników młodzieżowych traktowana jest jako udział w meczu nieuprawnionego piłkarza. Wyjątkiem jest jedynie kontuzja bramkarza, mającego taki status. Wówczas jego miejsce może zająć bramkarz, który nie posiada statusu młodzieżowca, a zespół kontynuuje grę w pełnym składzie.

Podjęta zmiana wchodzi w życie z dniem podjęcia, a zacznie obowiązywać 1 lipca 2019 roku.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze