Ignaczak wyjaśnia przyczyny problemów Asseco Resovii! "Brakuje nam lidera"

Siatkówka

Asseco Resovia Rzeszów od początku sezonu zawodzi. Podopieczni trenera Gianniego Cretu wciąż nie mogą odbić się od dna. Jaka jest przyczyna słabej dyspozycji? - Problemem jest wykreowanie lidera, którego ewidentnie nam brakuje - powiedział prezes klubu Krzysztof Ignaczak.

Przed rozpoczęciem sezonu nikt się nie spodziewał, że Asseco Resovia będzie tak mocno zawodzić swoich kibiców. Ekipa z Podkarpacia mimo zmiany trenera nie ruszyła z miejsca i pozostaje w dolnej części tabeli PlusLigi. Co się dzieje z drużyną z Rzeszowa?

 

- Na obecną chwilę mamy problem. Ciężko nam go zdiagnozować. Chcielibyśmy poprawić naszą grę. Jedni mówią, że zespół jest źle zbudowany charakterologicznie. Siatkarze są przestraszeni, co może być konsekwencją złego początku. Siedem porażek z rzędu na pewno nie czyni cię mistrzem, a wręcz przeciwnie, obniża twoją samoocenę i pewność siebie. U nich została ona zachwiana. Zmiana trenera miała przynieść impuls tej drużynie, ale to nie wystarczyło. Kilkukrotnie rozmawialiśmy z chłopakami, co zrobić, żeby było lepiej. Szukamy rozwiązań, które pomogą nam wspiąć się do czołowej szóstki. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli nas tam nie będzie to będzie to sezon stracony - skomentował Ignaczak.

 

Prezes Asseco Resovii doskonale wie, jak wygląda atmosfera w drużynie, kiedy wyniki nie układają się według oczekiwań. - Spędziłem na parkiecie 20 lat. Wielokrotnie byłem w takiej sytuacji, w jakiej teraz znajduje się moja drużyna. Wchodząc do szatni rozmawiamy bardzo merytorycznie. Siatkówka to gra dla inteligentnych ludzi, więc nie będziemy na siebie krzyczeć - powiedział.

 

- Miałem w swoim życiu różnych prezesów, z których czasem mogę być dumny, a czasem nie. Potrafili motywować w różne sposoby używając różnych argumentów. Trzeba znaleźć złoty środek. Jestem człowiekiem, który podejmie kroki, kiedy będzie tego trzeba. Pięścią w stół już uderzyłem. Wszedłem do szatni i powiedziałem, żeby chłopaki grali z szacunku do siebie. Zareagowali ciszą. Problemem jest wykreowanie lidera, którego ewidentnie nam brakuje - wyjaśnił prezes Asseco Resovii.

 

Fragment rozmowy w załączonym materiale wideo. Cały odcinek "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze