Koniec zamieszania w Pucharze Narodów Afryki

Piłka nożna
Koniec zamieszania w Pucharze Narodów Afryki
Cyfrasport

Wybrzeże Kości Słoniowej zgodziło się zorganizować piłkarski Puchar Narodów Afryki w 2023 roku, a dwa lata wcześniej gospodarzem będzie Kamerun, któremu odebrano organizacje turnieju w tym roku.

Ostatniego dnia listopada poprzedniego roku Komitet Wykonawczy CAF zdecydował, że Kamerun stracił status gospodarza tegorocznej edycji. Powodem były poważne opóźnienia w budowie dwóch stadionów, a także walki separatystów z władzami w pobliżu dwóch miast-gospodarzy.8 stycznia w Dakarze zdecydowano, że największa na kontynencie impreza piłkarska w tym roku odbędzie się w Egipcie, który poprzednio był gospodarzem mistrzostw Afryki w 2006 roku, a łącznie czterokrotnie gościł ekipy z Czarnego Lądu.

 

Natomiast już w grudniu prezydent Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CAF) Ahmad Ahmad poinformował o przesunięciu gospodarzy turnieju. Według niego Wybrzeże Kości Słoniowej miało nie być odpowiednio przygotowane na organizację imprezy w 2021 roku.

 

To zdumiało Federację Piłkarską Wybrzeża Kości Słoniowej, która w trybie pilnym wystosowała do CAF pismo w tej sprawie. We wtorek doszło do spotkania Ahmada z prezydentem WKS Alassanem Ouattarą. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele federacji piłkarskiej z tego kraju.

 

Wszystkie strony zgodziły się na przesunięcie terminu. Tym samym Puchar Narodów Afryki w 2025 roku odbędzie się w Gwinei.

 

Tegoroczny turniej w Egipcie rozpocznie się 21 czerwca, a skończy 19 lipca. W zawodach po raz pierwszy uczestniczyć będą 24 drużyny, a nie 16 jak dotychczas.

GM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze