LSK: Czeszka Muhlsteinova wraca do ŁKS Łódź

Siatkówka
LSK: Czeszka Muhlsteinova wraca do ŁKS Łódź
fot. Cyfrasport

Czeszka Lucie Muhlsteinova zastąpi na pozycji rozgrywającej siatkarskiej drużyny ŁKS Commerceon Łódź Amerykankę Valerie Nichol. 34-letnia zawodniczka wraca do ekipy wicemistrzyń kraju po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

ŁKS pozostał z jedną rozgrywającą Martą Wójcik po tym, jak w poniedziałek kontrakt z klubem rozwiązała Nichol. Jak przyznał prezes Huber Hoffman, poszukiwania jej następczyni nie trwały długo.

 

- Rozmawialiśmy z trzema zawodniczkami, ale ostatecznie zadecydowałem, że podpiszemy kontakt z Lucie - przyznał szef wicemistrzyń kraju.

 

Muhlsteinova jest dobrze znana kibicom ŁKS. Grą tego zespołu kierowała w sezonie 2016/2017 i do połowy poprzednich rozgrywek. Przed rokiem w turnieju finałowym Pucharu Polski doznała kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. Po zakończeniu sezonu czeska siatkarka postanowiła dać sobie jeszcze trochę czasu i zadecydowała o zrobieniu przerwy od gry. O miejsce na boisku będzie rywalizowała z Wójcik, która w obecnych rozgrywkach ekstraklasy została nagrodzona czterema statuetkami dla najlepszej zawodniczki meczu (MVP).

 

To drugi powrót do ekipy ŁKS Commercecon. W niedzielę prezes Hoffman poinformował o podpisaniu kontraktu z byłą reprezentantką kraju i atakującą łódzkiego klubu Izabelą Kowalińską, która przed sezonem ogłosiła przerwę w karierze.

 

W środę w ćwierćfinale Pucharu Polski łodzianki zagrają w Warszawie z pierwszoligową Wisłą (godz. 18).

WYNIKI LIGI SIATKÓWKI KOBIET

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze