Oficjalnie: Kolejny Polak w Leeds United!

Piłka nożna

Mateusz Klich zrobił Polakom tak dobrą reklamę u Marcelo Bielsy, że ten sięga po kolejnego już reprezentanta Polski, tym razem przedstawiciela kadry U-19. Piłkarzem Leeds United został 17-letni pomocnik Ruchu Chorzów Mateusz Bogusz, który związał się z byłym mistrzem Anglii 2,5-letnim kontraktem.

Utalentowanym pomocnikiem Ruchu od dawna interesowały się kluby angielskie, włoskie i niemieckie. Ostatecznie Ruch Chorzów oraz sam zawodnik doszli do porozumienia z Leeds United - klubem, który w przeszłości trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Anglii, dwukrotnie zdobywał Puchar UEFA, był też w finale Pucharu Europy. Leeds jest obecnie liderem Championship, drugiego poziomu rozgrywkowego w Anglii.

 

Piłkarzem regularnie grającym u Argentyńczyka Marcelo Bielsy jest Mateusz Klich. W tym sezonie pomocnik reprezentacji Polski rozegrał 30 meczów, strzelił siedem goli (dwa w miniony weekend) i zaliczył sześć asyst, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. W szerokiej kadrze jest również inny Polak - Kamil Miazek. Bogusz jest więc trzecim biało-czerwonym pod skrzydłami Bielsy... i trzecim wychowankiem Akademii Piłkarskiej Ruchu, który w ostatnich latach trafił na Zachód. W 2016 roku do Liverpoolu przeszedł Kamil Grabara, a rok później do AC Milan przeniósł się Przemysław Bargiel.

 

17-letni Bogusz urodził się 22 sierpnia 2001 r. w Rudzie Śląskiej. Treningi piłkarskie rozpoczął w wieku 5 lat w miejscowej Gwieździe. Do Ruchu trafił w 2011 r. i przy Cichej przechodził kolejne szczeble szkolenia. Latem 2017 roku walnie przyczynił się do zdobycia przez „Niebieskich” tytułu wicemistrza Polski juniorów młodszych. Pół roku później został włączony do kadry pierwszego zespołu. Oficjalny debiut zanotował 4 marca 2018 r. mając zaledwie 16 lat 194 dni (szósty najmłodszy debiutant w historii klubu). Miesiąc później był już podstawowym zawodnikiem czternastokrotnych Mistrzów Polski. Łącznie w barwach „Niebieskich” rozegrał 33 mecze, w których strzelił 5 goli.

 

Bogusz jest także reprezentantem Polski do lat 19. Do kadry narodowej trafił w 2015 r. Z orłem na piersi zanotował dotychczas 28 występów w oficjalnych meczach międzypaństwowych.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Mateuszem Boguszem po meczu Miedź - Ruch przegranym przez chorzowian 1:6.

 

WYNIKI I TABELA CHAMPIONSHIP.

psl, Polsat Sport, ruchchorzow.com.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze