Piękny gest Arsenalu! Sala upamiętniony w symboliczny sposób (ZDJĘCIA)

Piłka nożna
Piękny gest Arsenalu! Sala upamiętniony w symboliczny sposób (ZDJĘCIA)
fot. PAP

W we wtorkowy wieczór na Emirates Stadium Arsenal podejmie Cardiff City. Walijski klub wciąż żyje tragedią, jaka przydarzyła się Emiliano Sali. Nowy nabytek beniaminka Premier League oficjalnie zaginął 21 stycznia i jego szanse na przeżycie są niemal zerowe. W piękny sposób upamiętnili go "Kanonierzy". Argentyńczyk został wpisany do składu w oficjalnym programie meczowym.

Arsenal podejmie Cardiff w ramach 24. kolejki Premier League. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie drużyny gości od tragicznych wydarzeń nad kanałem La Manche. Menedżer zespołu Neil Warnock podkreślał, że wielu z piłkarzy było zdruzgotanych, choć tak naprawdę nie zdołali poznać Sali. Kilkukrotnie musiał interweniować psycholog sportowy.

"The Gunners" nie pozostali obojętni na te wydarzenia. Stowarzyszenia kibiców "Kanonierów" poprosiły o kulturalny doping i brawa wobec drużyny Cardiff. Do akcji włączyły się też władze londyńskiego klubu. W oficjalnym programie meczowym do składu Walijczyków został wpisany Sala. Przy nazwisku zaginionego piłkarza widnieje kwiatek. Zawodnicy nie założą jednak czarnych opasek, poprosiła o to rodzina Argentyńczyka.

 

Argentyński napastnik był na pokładzie samolotu Piper Maliby, który zniknął z lotniczych radarów. Jak podają władze lotniska w Cardiff, w 21 stycznia oczekiwali przylotu prywatnej maszyny z Nantes. Wiele wskazuje na to, że samolot runął do morza.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze