Premier League: Wpadki gigantów z Manchesteru! Przerwane serie United i City

Rozgrywana w środku tygodnia 24. kolejka Premier League przyniosła wiele emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Najbardziej zawiodły zespoły z Manchesteru: United i City przerwały swoje genialne serie ośmiu zwycięstw z rzędu. United uratowało remis z Burnley, z kolei City zostało ukarane przez Newcastle. Aż trzy bramki wpuścił Łukasz Fabiański.

Po ośmiu zwycięstwach w wielkim stylu, pokonanie słabiutkiego w tym sezonie Burnley miało być dla Czerwonych Diabłów formalnością. Niektórzy fani jeszcze przed meczem dopisali sobie dziewiątą wiktorię. Nic jednak z tych rzeczy: Ole Gunnar Solskjaer zmuszony był dać odpocząć kilku ważnym postaciom, a skutki były fatalne. Mimo ponad 20 strzałów, gospodarze byli wyjątkowo nieskuteczni. Dla gości sensacyjnie trafiali z kolei Ashley Barnes i Chris Wood, a United podjęli walkę dopiero w samej końcówce. Nadzieję dał skuteczny rzut karny Paula Pogby, a kilka chwil później do siatki trafił Victor Lindelof. Do odwrócenia losów spotkania zabrakło jednak kilku minut.

Zawiódł także Manchester City, który prowadził z Newcastle od... 24. sekundy spotkania. Wówczas do siatki trafił Sergio Aguero, zdobywając najszybszą bramkę w tym sezonie Premier League. Mistrzowie Anglii "klepali" w swoim stylu, jednak po przerwie dali się zaskoczyć The Magpies. Salomon Rondon wyrównał po zamieszaniu pod bramką Edersona, a kilkanaście minut później rzut karny na bramkę zamienił Matt Ritchie.

Trochę lepiej poszło innemu faworytowi do czołowej czwórki, jednak zwycięstwo to rodziło się w bólach. Arsenal długo męczył się z zespołem ze strefy spadkowej - Cardiff City, a niecodzienne zestawienie defensywy spowodowane licznymi kontuzjami zapowiadało kłopoty. Dla Kanonierów w drugiej połowie trafiali Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette, a gol kontaktowy dla gości z Walii przyszedł dopiero w doliczonym czasie gry i zabrakło czasu, aby powalczyć o punkty.

Aż trzy bramki wpuścił Łukasz Fabiański - jego West Ham zdecydowanie przegrał z Wolverhampton 0:3.

Wyniki Premier League:

Arsenal - Cardiff 2:1 (Aubameyang k. 66', Lacazette 83' - Mendez-Laing 90+3')
Fulham - Brighton 4:2 (Chambers 47', Mitrović 58', 74', Vietto 79' - Murray 3', 17')
Huddersfield - Everton 0:1 (Richarlison 3'; czerwona kartka: Digne 66')
Wolves - West Ham 3:0 (Saiss 66', Jimenez 80', 86')
Manchester United - Burnley 2:2 (Pogba k. 87', Lindelof 90+2'  - Barnes 51', Wood 81')
Newcastle - Manchester City 2:1 (Rondon 66', Ritchie k. 80' - Aguero 1')