PŚ w skokach: Zmiana w polskiej kadrze na loty w Oberstdorfie

Zimowe
PŚ w skokach: Zmiana w polskiej kadrze na loty w Oberstdorfie
fot. Cyfrasport

Paweł Wąsek, szósty zawodnik niedawnych mistrzostw świata juniorów, zastąpi w kadrze Macieja Kota i wystąpi w najbliższych konkursach Pucharu Świata w skokach na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie - poinformował Polski Związek Narciarski (PZN).

20-letni Wąsek, który ma już za sobą debiut w PŚ, 20 stycznia w Zakopanem wywalczył pierwsze punkty, zajmując 27. pozycję. Kot - decyzją trenera Stefana Horngachera - pozostanie w kraju i będzie trenował indywidualnie.

 

W zawodach w Oberstdorfie, pierwszych w sezonie na skoczni mamuciej, wystąpią ponadto: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Stefan Hula. W Niemczech zaplanowano trzy konkursy - od piątku do niedzieli (godz. 16), a każdy poprzedzą kwalifikacje.

 

Po 16 z 28 zawodów indywidualnych liderem klasyfikacji generalnej jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, który o 452 wyprzedza triumfatora trzech ostatnich konkursów Stefana Krafta. Austriak z kolei zgromadził do tej pory 37 pkt więcej niż Stoch, a kolejnej miejsca zajmują Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

 

Biało-czerwoni prowadzą w Pucharze Narodów, z przewagą 145 punktów nad Niemcami.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze