Polscy piłkarze coraz liczniej zasilają szeregi klubów Serie A. Widoczny jest trend, w którym Włosi chętnie sięgają po ekstraklasowych ligowców. Wśród ostatnich transferów można wyróżnić przenosiny Szymona Żurkowskiego, który latem dołączy do Fiorentiny.

-Polscy zawodnicy bardzo się rozwijają we Włoszech. Fiorentina to klub z górnej części tabeli. Ma duże aspiracje, co udowodniła, wykładając duże pieniądze za Żurkowskiego. Ten transfer świadczy o jakości prezentowanej przez piłkarza Górnika Zabrze, ale również oczekiwań przed którymi stanie - powiedział Czechowicz.

Po krótkim debiucie w meczu Milan - Napoli, Krzysztof Piątek dostanie drugą szansę w barwach "Rossonerich", ponownie w meczu z drużyną z Neapolu. W meczu Coppa Italia napastnik powinien dostać więcej minut i wszyscy liczą, że tym razem uda mu się trafić do siatki rywala.

- Mocne wejście do nowej drużyny bardzo by mu pomogło. Transfery zimowe mają inną specyfikę. Piątek nie miał żadnej przerwy na zapoznanie się z Milanem. W sobotę pokazał, że ma dużą pewność siebie i będzie strzelał bramki. Ten piłkarz zresztą już to kilkukrotnie udowodnił, grając w Genoi. Bramka przeciwko Napoli uwiarygodniłaby wagę tego zakupu- zakończył dziennikarz "PN".

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

WYNIKI I TABELA SERIE A.