UFC: Khabib i McGregor poznali kary za awanturę!

Sporty walki

Khabib Nurmagomedov (27-0, 8 KO) oraz Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB) we wtorek nie pojawili się na spotkaniu obradującej Komisji Sportowej Stanu Nevada, która zajęła się awanturą z ich udziałem po gali UFC 229. Pięciu członków zadecydowało o przyszłości gwiazdorów MMA. Zgodnie z oczekiwaniami, czekają ich zawieszenia oraz kary pieniężne, choć wcale nie takie surowe...

Gala UFC 229 wykręciła rekordowe wyniki finansowe w 2018 roku dla organizacji UFC. Zachowanie obu zawodników po wydarzeniu również zapisało się na stałe na nieco bardziej ponurych kartach historii wszechstylowej walki wręcz. Przepychanki obu teamów, interwencja ochroniarzy, opuszczenie klatki Nurmagomedova bez pasa mistrzowskiego - po prostu smutne i skandaliczne zakończenie wielkiego, sportowego święta.

 

Przez wiele miesięcy trwały spekulacje na temat potencjalnych kar dla obu zawodników. Niektórzy mówili o możliwości odebrania na stałe wizy dla Rosjanina i potężnych finansowych obciążeniach dla obu dżentelmenów. Zapewniali, że nie zamierzają pojawić się na sali rozpraw i tłumaczyć przed komisją i tak też zrobili.

 

Ostatecznie, jak można było się spodziewać, kary wcale nie są takie surowe. Nurmagomedov został zawieszony na dziewięć miesięcy zawieszenia oraz grzywną w wysokości 500 tysięcy dolarów. McGregor musi pogodzić się z półrocznym zawieszeniem i karą w wysokości 50 tysięcy dolarów. Do oktagonu "Dagestański Orzeł" może powrócić najwcześniej 6 lipca, a Irlandczyk 6 kwietnia. Zawieszenie Rosjanina może zostać dodatkowo skrócone o trzy miesiące, jeśli zainteresowany weźmie udział w kampanii przeciwko przemocy na terenie stanu Nevada.

 

Co ciekawe, o porozumieniu z Komisją Sportową Stanu Nevada zainteresowani wiedzieli już wcześniej. Potrzebna była tylko akceptacja członków komisji i wspólne porozumienie. Kara dla Rosjanina została przegłosowana jednogłośnie, Irlandczyka stosunkiem głosów 4 do 1.

 

Dodatkowo rocznymi zawieszeniami zostali ukarani zawodnicy z narożnika Nurmagomedova - Abubakar Nurmagomedov oraz Zubaira Tukhugov.

 

Gala UFC 229 odbyła się 6 października w T-Mobile Arenie w Las Vegas. Po zwycięstwie w czwartej rundzie Rosjanin wyskoczył poza klatkę i wdał się w przepychankę z narożnikiem Irlandczyka.

 

UFC 229: Potężna kara finansowa i zawieszenie dla Khabiba?

 

Prezydent UFC: Khabib może stracić pas 

 

Transmisja najbliższej gali UFC już w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport! W Fortalezie dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy Raphaelem Assuncao a Marlonem Moraesem.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie