"Robocoppa" - głosi tytuł okładki włoskiego dziennika. To umiejętna gra słów - połączenie słynnego Robocopa z frazą "coppa" od nazwy rozgrywek Coppa Italia. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców turnieju z 8 bramkami na koncie. Pierwsze kilka stron gazety jest poświęconych bohaterowi wtorkowego starcia.

Słynna "La Gazzetta dello Sport" również poświęciła swoją uwagę wyczynowi napastnika AC Milan. "Piątek Bang Bang - polski strzelec zauroczył San Siro" - widnieje z pierwszej strony włoskiej gazety. "Snajper, który robi różnicę" - to chyba najlepsza recenzja występu Piątka. Snajper "Rossonerich" otrzymał za występ ósemkę - najwyższą notę w zespole. "Co za bomber" - tak prezentowała się czołówka "Tuttosport".

Nie ma gazety na Półwyspie Apenińskim, która nie była pod wrażeniem popisów strzeleckich 23-latka, co uchwycił na zdjęciach zastępca Dyrektora ds. Sportu w Telewizji Polsat Paweł Wójcik. O wyczynie Piątka dyskutuje się w domach i na ulicach. Jeśli ktoś z Polski wybrał się do Włoch, często jest zagadywany o snajpera AC Milan.

 WYNIKI PUCHARU WŁOCH