Nawałka eksperymentuje. Lech Poznań znów przegrał sparing

Przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek piłkarze Lecha Poznań przegrali z serbskim FK Vożdovac Belgrad 0:1 (0:0) w kolejnym meczu kontrolnym. To ich trzecia porażka w sparingu podczas zgrupowaniu w Turcji. Na zakończenie obozu, w czwartek, podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z Szachtarem Donieck.

Dla poznańskiego zespołu była to trzecia porażka w sparingu podczas zgrupowaniu w Turcji. Wcześniej piłkarze Nawałki przegrali z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo 1:3 (0:2) i austriackim Sturmem Graz 1:2 (0:1). Wygrali tylko ze słowacką drużyną DAC Dunajska Streda 1:0 (0:0).

W środowym meczu piłkarze obu druzyn długo się rozkręcali. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu sytuacji bramkowych, obie ekipy ćwiczyły chyba pomysły na rozgrywanie ataku pozycyjnego. Najbliżej zdobycia bramki był Andrija Luković, który wykonywał rzut wolny z 19 metrów. Strzelił mocno i celnie, ale bramkarz "Kolejorza" Karol Szymański popisał się doskonałą paradą.

Prawdopodobnie w przerwie trener Nawałka nakazał podkręć tempo, bo w drugiej połowie jego piłkarze zaatakowali z większym zaangażowaniem. Niewiele brakowało, by w 52. minucie objeli prowadzenie akcji Juliusza Letniowskiego. Piłkarz, który przyszedł do Lecha z Bytovii Bytów strzelił tuż zza pola karnego, ale tym razem kunsztem wykazał się bramkarz drużyny z Serbii.

Niespełna pięć minut później FK Vożdovac zdobył bramkę, jak się okazało później, jedyna w tym sparingu. Po indywidualnej akcji Alen Masović znalazł się sam na sam z Szymańskim i okazji nie zmarnował.

Lech mógł wyrównać w 71. minucie meczu, ale po doskonałym strzale Volodymyra Kostevycha piłka trafiła w słupek.

W czwartek ostatnim sparingowym przeciwnikiem "Kolejorza" podczas zgrupowania w Belek będzie lider ukraińskiej ekstraklasy - Szachtar. Dzień później poznaniacy wrócą do Polski. Drugą część sezonu Lotto Ekstraklasy zainaugurują 8 lutego spotkaniem przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin.

Lech Poznań - FK Voždovac 0:1 (0:0)

Bramka: Alan Masović 64

Lech Poznań: Karol Szymański - Rafał Janicki (57' Wiktor Pleśnierowicz), Dimitris Goutas, Vernon De Marco, Volodymyr Kostevych - Tymoteusz Klupś (46' Jakub Kamiński), Tomasz Cywka, Mateusz Skrzypczak, Mihai Radut - Juliusz Letniowski (90' Karol Smajdor) - Paweł Tomczyk