PlusLiga: Kapitalne widowisko w Zawierciu! Jurajscy Rycerze lepsi od Chemika Bydgoszcz

Siatkówka

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie wygrali 3:1 (25:27, 27:25, 26:24, 25:21) z Chemikiem Bydgoszcz w pierwszym meczu siedemnastej kolejki PlusLigi. Było to jedno z najbardziej wyrównanych spotkań w tym sezonie. Trzy z czterech setów kończyły się na przewagi.

Zawiercianie w poprzednim starciu ligowym zaskakująco pokonali wicelidera z Warszawy 3:1. W półfinale Pucharu Polski w tym samym stosunku setów przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Chemik to dziewiąta drużyna PlusLigi. Wydawało się więc, że to Jurajscy Rycerze będą faworytami spotkania. Jak się później okazało było to jedno z najbardziej zaciętych spotkań tego sezonu PlusLigi.

 

Niezwykle wyrównany był początek tego spotkania. Ciągle jednak gospodarze byli o punkt, lub dwa lepsi. Przy stanie 20:20 bardzo dobrym atakiem popisał sie Krzysztof Rejno, a chwilę później na zagrywkę powędrował Grzegorz Bociek. Atakujący ekipy z Zawiercia nie tylko posłał na drugą stronę siatki potężny serwis, ale chwilę pózniej doskonale obronił, co pozwoliło Michałowi Masnemu wyprowadzić skuteczną kontrę przez lewe skrzydło. Kąśliwą zagrywkę zaprezentował również Michał Szalacha utrudniając życie przyjmującym rywali i doprowadzając do stanu 23:22. Bydgoszczanie w koncówce okazali sie nieco lepsi i wygrali 26:24. Mieli wcześniej dwie piłki setowe.


Równie wyrównany przebieg miała partia druga. Tym razem bohaterem końcówki został Marcin Waliński. Przy jego zagrywce zawiercianie z wyniku 19:21 wyszli na 23:21. Bydgoszczanie jednak nie zwiesili głów. Ponownie set rozstrzygał się więc na przewagi. Tym razem zwycięsko wyszli z niego jednak Jurajscy Rycerze po asie serwisowym Kamila Semeniuka. Ten sam siatkarz powiedział ostatnie słowo w czwarej odsłonie, która podobnie jak wcześniejsze nie skończyła się na 25. punkcie.

 

Jedynie w czwartej, a zarazem ostatniej partii zawiercianie zdołali szybciej wypracować sobie przewagę. Już od stanu 14:14 zaczęli odskakiwać i do końca utrzymali bezpieczne prowadzenie. 

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:27, 27:25, 26:24, 25:21)


Aluron Virtu Warta Zawiercie: Kamil Semeniuk, Łukasz Swodczyk, Grzegorz Bociek, Alexander Ferreira, Krzysztof Rejno, Michał Masny, Taichiro Koga (L) oraz Arshdeep Dosanjh, Krzysztof Andrzejewski (L)

 

Chemik Bydgoszcz: Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovacevic, Adam Kowalski (L) oraz Paweł Gryc, Jan Lesiuk

 

MVP: Kamil Semeniuk

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze