Puchar Króla: Valencia w półfinale po golach w doliczonym czasie

Piłkarze Valencii dzięki dwóm bramkom w doliczonym czasie gry pokonali u siebie Getafe 3:1 i jako pierwsi awansowali do półfinału Pucharu Króla. Wszystkie gole dla gospodarzy strzelił Rodrigo Moreno. W ubiegłym tygodniu "Nietoperze" przegrały na wyjeździe 0:1.

Valencia przystępowała do rewanżu z zamiarem odrobienia jednobramkowej straty, ale już w... 38. sekundzie straciła gola. Bramkę dla Getafe zdobył Jorge Molina.

W tym momencie gospodarze potrzebowali trzech trafień, tymczasem po godzinie gry wciąż nie mieli na koncie żadnego. Dopiero w 61. minucie wyrównał reprezentant Hiszpanii Rodrigo Moreno, a ten sam zawodnik w doliczonym czasie, w ciągu kilkudziesięciu sekund, strzelił kolejne dwa gole i zapewnił Valencii awans.

Getafe od 74. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce (drugiej żółtej) dla Djene Dakonama z Togo.

W pozostałych spotkaniach rewanżowych 1/4 finału również powinno być sporo emocji.

Na środę zaplanowano mecze broniącej trofeum Barcelony z Sevillę (na wyjeździe Katalończycy niespodziewanie przegrali 0:2) oraz Betisu z Espanyolem (w pierwszym spotkaniu 1:1).

Natomiast w czwartek Girona spotka się z Realem Madryt, któremu na wyjeździe uległa 2:4.

Kilka dni temu poinformowano, że finał obecnej edycji rozgrywek odbędzie się 25 maja na stadionie Betisu Sewilla.

Estadio Benito Villamarin może pomieścić 60 tysięcy widzów. Po raz czwarty w historii finał rozgrywek o Puchar Hiszpanii (Puchar Króla) odbędzie się w Sewilli - w 1925 roku na Campo de la Victoria, a w 1999 i 2001 na wielofunkcyjnym obiekcie La Cartuja.