Dramatyczna dogrywka na San Siro! Lazio w półfinale Pucharu Włoch

Lazio pokonało w Mediolanie Inter po serii rzutów karnych i awansowało do półfinału Pucharu Włoch. W regulaminowych 90 minutach był bezbramkowy remis. Rzymianie otworzyli wynik w dogrywce, ale w jej doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali po kontrowersyjnym rzucie karnym. W serii jedenastek lepsi okazali się piłkarze Simone Inzaghiego i to oni grają dalej.

Zarówno Inter, jak i Lazio nie miały problemów z awansem do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie w Serie A. Inter wygrał 3:0.

Pierwsza połowa przebiegała w spokojnym tempie. Lepsze okazje tworzyli sobie podopieczni Simone Inzaghiego. Bramki jednak nie padały. Dziwiła zwłaszcza słaba postawa Interu, który nie potrafił oddać celnego strzału przez 45 minut.

Po przerwie nieco lepiej prezentowali się piłkarze Luciano Spallettiego. Poziom spotkania cały czas nie zachwycał. Pod koniec meczu do roboty wzięli się zawodnicy Lazio. Najpierw Ciro Immobile był blisko pokonania Samira Handanovicia. W 89. minucie oko w oko ze Słoweńcem stanął Felipe Caicedo, ale bramkarz gości w kapitalny sposób uratował swoją ekipę. Po chwili znowu szczęścia szukał Immobile i znowu górą był golkiper rzymian.

W doliczonym czasie gry losy meczu mogli rozstrzygnąć Matteo Politano oraz Lautaro Martinez. Strzał pierwszego obronił Thomas Strakosha, a drugi nie trafił w piłkę. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W 108. minucie meczu w końcu zobaczyliśmy pierwszego gola. Bohaterem Rzymu został Immobile, ale gospodarze mieli jeszcze kilka minut, by powalczyć o rzuty karne. Wydawało się, że Lazio jest już w półfinale Pucharu Włoch, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu gry doszło do kontrowersyjnej sytuacji.

Sergej Milinkovic-Savic faulował Rosario Abisso na granicy pola karnego. Sędzia dopiero po wideoweryfikacji wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł niewidoczny przez 120 minut Mauro Icardi i wytrzymał presje. Oznaczało to, że czekają nas rzuty karne. Gracze Interu pomylili się dwa razy i przegrali walkę o półfinał. W nim Lazio zmierzy się z Milanem. W drugiej parze znalazły się ekipy Fiorentiny i Atalanty.

Inter Mediolan - Lazio Rzym 1:1 po dogrywce (0:0, 0:0), rzuty karne 3:4

Bramki: Icardi 120+5 - Immobile 108