Horngacher za Schustera? Zmiany w kadrze niemieckich skoczków

Zimowe
Horngacher za Schustera? Zmiany w kadrze niemieckich skoczków
fot. Cyfrasport

Werner Schuster będzie trenerem niemieckich skoczków narciarskich tylko do końca sezonu. O swojej decyzji Austriak poinformował na konferencji w Oberstdorfie. Według niektórych mediów jednym z kandydatów na jego następcę jest szkoleniowiec Polaków Stefan Horngacher.

"Nie będę przedłużał kontraktu, który obowiązuje do 30 kwietnia. Chcę przede wszystkim spędzić więcej czasu z rodziną. To był, i wciąż jest, bardzo intensywny okres w moim życiu" - przyznał 49-letni Schuster.
 
Austriak pracuje z drużyną niemieckich skoczków od 2008 roku. Nad swoją przyszłością zastanawiał się już od ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.
 
"To nie była łatwa decyzja, ale czuję się z nią w miarę dobrze" - dodał.
 
Prowadzący biało-czerwonych Austriak Horngacher jest jednym z kandydatów na następcę Schustera typowanym w mediach. Jak zapowiedział dyrektor sportowy Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV) Horst Huettel, decyzja w tej sprawie nie zapadnie szybko.
 
"Nie ma czego oczekiwać w najbliższym czasie. Teraz czeka mnie dużo pracy. Mam już kilka pomysłów" - powiedział Huettel.
 
Niemcy zajmują drugie miejsce w Pucharze Narodów z dorobkiem 2747 punktów. Lepsi od nich są tylko biało-czerwoni, którzy zgromadzili dotychczas o 145 więcej.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie