Kevin sam w domu. Kevin sam w Nowym Jorku. Kevin sam w... Boca Juniors!

Piłka nożna
Kevin sam w domu. Kevin sam w Nowym Jorku. Kevin sam w... Boca Juniors!
fot. PAP

Włodarze Boca Juniors ogłosili, że ich nowym piłkarzem został... Kevin Mac Allister. To 21-letni zawodnik, który został wypożyczony do finalisty Copa Libertadores z Argentinos Juniors. Zbieżność imienia i nazwiska z popularnym bohaterem filmów "Kevin sam w domu" oraz "Kevin sam w Nowym Jorku" została momentalnie podchwycona przez media oraz klub.

Mac Allister podobnie jak jego dwójka braci, zaczynał swoją karierę w zespole Argentinos Juniors. Jego debiut w pierwszym zespole nastąpił 27 lutego 2016 roku.

 

W 2017 roku argentyński obrońca dostał powołanie do reprezentacji U-20 na młodzieżowe mistrzostwa Ameryki Południowej, lecz nie zagrał ani minuty z powodu kontuzji.

 

Jego nazwisko (Mac Allister) nieznacznie różni się w pisowni od naziwska postaci granej przez Macaulaya Culkina (MacAllister) w dwóch popularnych filmach "Kevin sam w domu" oraz "Kevin sam w Nowy Jorku", które opowiadają o chłopcu, który najpierw musiał w pojedynkę bronić domu przed złodziejami, aby w drugiej części radzić sobie osamotnionym w wielkim mieście.

 

Klub Boca Juniors nie omieszkał wykorzystać tej zbieżności, sugerując, że ich nowy nabytek będzie z taką samą skutecznością bronił... bramki swojego zespołu.

 

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze