Czarnogórzec to środkowy pomocnik i ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji swego kraju. Był piłkarzem Crvenej Zvezdy Belgrad, a przez ostatnie trzy i pół roku Slovana. W barwach słowackiego klubu rozegrał 82 mecze ligowe, w których zdobył siedem bramek. Grał też w europejskich pucharach.

 

Według nieoficjalnych informacji kwota transferowa za Savicevica, któremu kontrakt ze Slovanem kończył się 30 czerwca tego roku, wynosi 50 tysięcy euro. Koszty związane z przejściem i utrzymaniem zawodnika ma ponosić jeden z biznesmenów współpracujący z Wisłą.

Krakowski zespół opuściło w tym roku już siedmiu kluczowych piłkarzy: Zoran Arsenic, Jesus Imaz i Martin Kostal przeszli do Jagiellonii Białystok, Jakub Bartkowski do Pogoni Szczecin, Tibor Halilovic do HNK Rijeka, Dawid Kort do Atromitosu Ateny, a Zdenek Ondrasek do FC Dallas.

 

W ich miejsce pozyskano na razie Lukasa Klemenza i Łukasza Burligę z Jagiellonii oraz wypożyczono z Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę. Ponadto z wypożyczenia do Puszczy Niepołomice powrócił Krzysztof Drzazga, a z GKS-u Katowice Wojciech Słomka. Z zespołem trenuje także Jakub Błaszczykowski, który ostatnio był piłkarzem VfL Wolfsburg, ale jeszcze nie ogłoszono oficjalnie, że został on graczem "Białej Gwiazdy".

 

Po 20 kolejkach Wisła zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów, a pierwszy ligowy mecz rozegra 11 lutego z Piastem Gliwice.

 

Tabela ekstraklasy