PŚ w żeglarstwie: Udane starty Polaków w Miami

Inne
PŚ w żeglarstwie: Udane starty Polaków w Miami
fot. PAP

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zajmuje drugie miejsce po dwóch wyścigach klasy RS:X w rozgrywanych w Miami regatach żeglarskiego Pucharu Świata. Aktualna mistrzyni Europy i brązowa medalistka olimpijska z Londynu, która wygrała jedyny środowy wyścig, ustępuje tylko Chince Yunxiu Lu, brązowej medalistce ubiegłorocznych mistrzostw globu.

Wśród mężczyzn, którzy mają za sobą trzy wyścigi, w czołowej "10" tej windsurfingowej klasy jest trzech Polaków. Na piątej pozycji plasuje się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), siódmy jest Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot), a zamyka ją Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń). Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajmuje 27. miejsce, a prowadzi brązowy medalista MŚ z 2017 roku Chińczyk Mengfan Gao.

 

W klasie 470, w której po pierwszym dniu zawodów prowadziły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń), nie udało się w środę przeprowadzić żadnego wyścigu.

 

Wśród finnistów ośmiokrotny mistrz Polski Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) plasuje się po dwóch startach na 12. miejscu. Prowadzi Fin Tapio Nirkko.

 

W Laser Radial mistrzyni kraju Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajmuje 19. lokatę, a Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) jest 39. Liderką jest Finka Monika Mikkola.

 

Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) zajmuje 44. miejsce, ale zarazem jest najlepszym z czwórki biało-czerwonych po czterech wyścigach w klasie Laser Standard. 52. jest Dawid Kania (ŻLKS Poznań), 61. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), a tuż za nim plasuje się Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin). Liderem jest Norweg Hermann Tomasgaard.

 

W klasie 49erFX cztery wyścigi mają za sobą Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) oraz Madeleine Zielińska i Nada Zielińska (AZS UWM Olsztyn) i zajmują - odpowiednio - 19. i 22. pozycję. Na czele są wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro Nowozelandki Alexandra Maloney i Molly Meech

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie