Alpejski PŚ: 18. miejsce Gąsienicy-Daniel w Mariborze

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 18. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w Mariborze. To jej najlepszy w karierze wynik w tej konkurencji. Zwyciężyły ex aequo dwie zawodniczki: liderka cyklu Amerykanka Mikaela Shiffrin i Słowaczka Petra Vlhova.

Polka po pierwszym przejeździe była na 17. pozycji, ex aequo z Włoszką Sofią Goggią. W drugim również uzyskała 17. czas, ale spadła o jedną lokatę.

Dotychczas jej najlepszym wynikiem w PŚ była 17. pozycja w slalomie równoległym we francuskim Courchevel, a w gigancie - 19. w austriackim Semmering w grudniu 2018.

Pewnie zmierzająca po trzecią z rzędu Kryształową Kulę 23-letnia Shiffrin odniosła 55. zwycięstwo w PŚ i jest już piąta w klasyfikacji wszech czasów alpejskiego PŚ. Na półmetku miała 0,48 s przewagi nad Vlhovą, ale drugi przejazd pokonała ostrożnie i ostatecznie zakończyła zawody z identycznym łącznym czasem jak Słowaczka, która jest wiceliderką klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajęła Norweżka Ragnhild Mowinckel - 0,93 s straty.

To 12. w tym sezonie zwycięstwo Shiffrin. Brakuje jej jeszcze dwóch do najlepszego w historii cyklu osiągnięcia Szwajcarki Vreni Schneider z sezonu 1988/90.

Zuzanna Czapska nie ukończyła pierwszego przejazdu. Na sobotę zaplanowano rywalizację w slalomie. Będzie to ostatni sprawdzian alpejek przed mistrzostwami świata w szwedzkim Aare.