Boniek: Dla Piątka jeszcze za wcześnie na miano "Piłkarza Roku"

Piłka nożna

Piątek grał dobrze w ostatnim półroczu, ale chyba trochę za wcześnie, żeby wywalczyć tytuł piłkarza roku - powiedział Zbigniew Boniek przed sobotnim plebiscytem tygodnika "Piłka Nożna". Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wskazał też swojego faworyta w kategorii "drużyna roku".

W sobotę odbędzie się gala tygodnika "Piłka Nożna". Wiele osób zastanawia się, czy w końcu ktoś będzie w stanie przerwać dominację Roberta Lewandowskiego. Tytuł piłkarza roku zgarnia on nieprzerwanie od 2011 roku. Przez ostatnie pół roku furorę robi jednak Krzysztof Piątek, który najpierw błyszczał w barwach Genoi, a obecnie podbija serca fanów Milanu.

- Piątek grał dobrze w ostatnim półroczu, ale chyba trochę za wcześnie, żeby wywalczyć tytuł piłkarza roku. Z zaciekawieniem patrzę na wybór drużyny roku. Innego wyboru niż nasza młodzieżówka chyba nie ma - powiedział prezes PZPN.

W piątek otrzymaliśmy informację, że zakłady bukmacherskie Totolotek S.A. zostały Sponsorem Tytularnym Pucharu Polski. Rozgrywki będą teraz nosiły oficjalną nazwę TOTOLOTEK Puchar Polski. Umowa będzie obowiązywać do 31 maja 2021 roku.

- Pod względem sportowym nie da nam to za wiele. Pod względem wizerunkowym jednak już wiele. Sponsor tytularny to potwierdzenie, że są to rozgrywki ważne, cieszące się dużą popularnością. Partner chciał zostać sponsorem tytularnym, bo mu się to opłaca i widział w tym swoją szansę. Zwiększy to rangę pucharu. Ponadto zwiększy to pieniądze, które są dzielone pomiędzy kluby - dodał Boniek.

Cała rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem w załączonym materiale.

 

Transmisja gali tygodnika "Piłka Nożna" w sobotę od godziny 20.00 w Polsacie Sport.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze