Dookoła Walencji: Grupa CCC rozpoczyna ściganie w Europie

Inne
Dookoła Walencji: Grupa CCC rozpoczyna ściganie w Europie
fot. PAP

Wyścig Dookoła Walencji będzie pierwszym europejskim startem polskiej grupy kolarskiej CCC. Rywalizacja rozpocznie się w najbliższą środę, a liderem "Pomarańczowych" będzie Belg Greg Van Avermaet.

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, specjalista od klasyków, jest kolarzem numer 1 w całej 24-osobowej kadrze CCC.

 

W ogłoszonym w piątek siedmioosobowym składzie na wyścig w Hiszpanii znaleźli się dwaj Polacy - Łukasz Wiśniowski i Kamil Gradek.

 

Część zawodników CCC rozpoczęła sezon w połowie stycznia na antypodach, a pierwsze zwycięstwa w barwach grupy odniósł tam Patrick Bevin - wywalczył tytuł mistrza Nowej Zelandii w jeździe indywidualnej na czas i wygrał jeden z etapów wyścigu Tour Down Under w Australii. Większa część grupy trenowała w tym czasie w okolicach Alicante.

 

"Po znakomitym rozpoczęciu roku w Santos Tour Down Under przystąpimy do pierwszego europejskiego wyścigu z silną drużyną, uformowaną wokół Grega Van Avermaeta. Wszyscy są bardzo zmotywowani, by w dobrym stylu zacząć sezon i w Hiszpanii będą chcieli kontynuować udaną passę zespołu. Naszym głównym celem będą zwycięstwa etapowe, ale nie odpuszczamy też generalki" – powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki.

 

Wyścig, choć nie jest zaliczany do cyklu World Tour, będzie miał silną obsadę. Swój udział potwierdził m.in. ubiegłoroczny triumfator, aktualny lider rankingu UCI i mistrz świata Hiszpan Alejandro Valverde.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie