Energa Basket Liga: Stelmet pewnie ograł Polpharmę

Stelmet Enea BC wygrał kolejny mecz w Energa Basket Lidze. Tym razem zielonogórzanie pokonali we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański 96:80.

Polpharma w pierwszych minutach potrafiła grać w podobnym tempie do gospodarzy, a po akcji Pawła Dzierżaka zdobywała dwupunktową przewagę. Później nieźle radził sobie Brett Prahl, a Stelmet Enea nie potrafił uciec rywalom. W końcówce kwarty świetny był jednak Darko Planinić, a później trójkę trafił Żeljko Sakić i zielonogórzanie prowadzili 23:17. W drugiej kwarcie dość szybko ekipa trenera Igora Jovovicia wyszła na 14 punktów przewagi, a nie do zatrzymania był Markel Starks. Później trójki trafiał też Przemysław Zamojski, ale taką samą bronią starali się odpowiadać starogardzianie. Uaktywnił się szczególnie Tre Bussey i to dzięki niemu Polpharma po pierwszej połowie przegrywała tylko 40:49.

W trzeciej kwarcie gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Bardzo ważnym graczem w ataku był Łukasz Koszarek, a zimną krew na linii rzutów wolnych utrzymywał Michał Sokołowski. Starał się reagować Brett Prahl, ale to było za mało na doświadczonych zielonogórzan. Po 30 minutach było 72:59. W ostatniej kwarcie swoje robił Markel Starks, a dodatkowo skuteczność z dystansu pokazywał Przemysław Zamojski. Zespół trenera Artura Gronka nie był w stanie odrobić tak dużych strat. Stelmet Enea zwyciężył 96:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był Markel Starks, który zdobył 23 punkty i 5 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Tre Bussey z 21 punktami.

Stelmet Enea BC - Polpharma Starogard Gdański 96:80