Iwanow: Lewandowski osiągnął więcej niż Piątek

Piłka nożna

- Najwięcej mówi się o Piątku, zachwyca się jego transferem i tym, jak zagrał w Pucharze Włoch. To są jednak tylko dwa gole. Robert zdobył osiem bramek w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sześciu meczach. Jest w klasyfikacji wyżej niż Leo Messi czy Cristiano Ronaldo. Osiągnięcia "Lewego" cały czas są dużo większe. To on powinien zostać Piłkarzem Roku 2018 roku w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna" - powiedział dziennikarz Polsatu Sport Bożydar Iwanow.

W porównaniu do poprzedniego roku w formule Gali Tygodnika "Piłka Nożna" pojawiło się kilka zmian. - Ten rok nie był wybitny dla polskiego futbolu. To się przekłada na liczbę kandydatów do zwycięstwa w poszczególnych kategoriach. W latach tłustych, zwłaszcza dzięki reprezentacji Adama Nawałki, było nawet pięciu nominowanych. Teraz jest to tylko trójka kandydatów - powiedział Bożydar Iwanow.

 

O tym, kto będzie triumfował w poszczególnych kategoriach zadecydowała kapituła. Najważniejszą kategorią będzie Piłkarz Roku 2018. O nagrodę walczyć będzie Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Łukasz Fabiański. - Gdyby w tym plebiscycie decydowało głosowanie czytelników, widzów czy kibiców i kończyłoby się w sobotę o godzinie 18, to szanse Krzysztofa Piątka mogłyby wzrosnąć. W tym przypadku decyduje kapituła. Ona ocenia rok 2018, a nie to, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach. W mojej opinii, mimo słabszych występów reprezentacji, najlepszym piłkarzem roku 2018 był Robert Lewandowski - skomentował Iwanow.

 

- Wiem, że teraz najwięcej mówi się o Piątku, zachwyca się jego transferem i tym, jak zagrał w Pucharze Włoch. To są jednak tylko dwa gole. Robert zdobył osiem bramek w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sześciu meczach. Jest w klasyfikacji wyżej niż Leo Messi czy Cristiano Ronaldo. Osiągnięcia "Lewego" cały czas są dużo większe - dodał.

 

Zostanie również przyznana nagroda dla Pierwszoligowca Roku 2018. - Żaden z piłkarzy nie wybija się poza pozostałą dwójkę. Nie ma jasnego faworyta w tej kategorii. Martwi mnie to, że brakuje wśród nominowanych młodych chłopaków. Sierpnia, czy Niewulis to piłkarze, którzy swoje już rozegrali. Bartosz Nowak jest najmłodszym piłkarzem, ale to nie nastolatek - ocenił dziennikarz Polsatu Sport.

 

Kapituła miała bardzo ciężkie zadanie wybierając Obcokrajowca i Ligowca Roku 2018. - Zastanowiłbym się bardzo mocno, czy obcokrajowcem powinien zostać Christian Gytkjaer, Carlitos, czy Arvydas Novikovas. Najtwardszy orzech do zgryzienia kapituła miała w przypadku kategorii Ligowiec Roku - powiedział Iwanow.

 

- Ciekawi piłkarze są nominowani do kategorii Odkrycie Roku. Radosław Majecki dopiero od kilkunastu tygodni występuje w wyjściowym składzie Legii Warszawa. Damian Szymański też nie jest piłkarzem bardzo młodym, ale wybił się dobrymi występami w Wiśle Płock. Sebastian Walukiewicz to dla mnie prawdziwe odkrycie. Ma 18 lat. Zagrał około 20 spotkań w ekstraklasie, a latem idzie to Cagliari - zakończył.

 

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

 

Gala tygodnika "Piłka Nożna" w sobotę od godziny 20:00 w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze