Mityng w Berlinie: Dwóch Polaków na podium w skoku o tyczce

Inne
Mityng w Berlinie: Dwóch Polaków na podium w skoku o tyczce
fot. CyfraSport

W halowym lekkoatletycznym mityngu w Berlinie doskonale spisali się polscy skoczkowie o tyczce. Piotr Lisek zajął drugie, a Paweł Wojciechowski trzecie miejsce. Obaj uzyskali po 5,76. Wygrał Amerykanin Sam Kendricks - 5,86. Amerykanin o 1 centymetr poprawił najlepszy w tym roku wynik na świecie, który w ostatnią środę w Cottbus ustanowił Lisek.

Kendricks zdominował piątkową rywalizację, ale Polacy dość długo dotrzymywali mu kroku. Oprócz Liska i Wojciechowskiego (mieli po trzy nieudane próby na wysokości 5,86) wystąpił także Robert Sobera, któremu wynik 5,66 dał czwarte miejsce.

 

Rok temu Lisek wygrał mityng w Berlinie, skoczył wówczas 5,83.

 

W biegu na 60 metrów przez płotki szóste miejsce zajął Artur Noga. Uzyskał wynik 7,85 s. Zwyciężył Francuz Pascal Martinot-Lagarde - 7,62 s.

 

Wartościowy rezultat w piątkowy wieczór uzyskała w skoku w dal mistrzyni Europy na stadionie z 2018 roku, niemiecka lekkoatletka Malaika Mihambo - 6,99. To jej rekord życiowy w hali (taki sam wynik uzyskała w ub. roku na stadionie).

 

Zawody w hali Mercedes-Benz-Arena oglądało 12,1 tys. widzów.

 

To początkowa faza zmagań lekkoatletów pod dachem. Punktem kulminacyjnym sezonu będą halowe mistrzostwa Europy w Glasgow w dniach 1-3 marca. 

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze