PGNiG Superliga: Ivic po sezonie odejdzie z PGE VIVE Kielce

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Ivic po sezonie odejdzie z PGE VIVE Kielce
fot. PAP

Bramkarz Filip Ivic po zakończeniu sezonu odejdzie z zespołu 15-krotnych mistrzów Polski w piłce ręcznej PGE VIVE Kielce. Kontrakt Chorwata obowiązuje do 2020 roku, ale zostanie rozwiązany za porozumieniem stron.

- Moja decyzja wynika po prostu z tego, że chciałbym grać więcej – powiedział Ivic, cytowany przez oficjalną stronę internetową PGE VIVE. W Kielcach grał od 2016 roku i dwukrotnie wywalczył mistrzostwo oraz Puchar Polski.

 

- Dziękuję Prezesowi Bertusowi Servaasowi za wszystko. Od dwóch i pół roku Kielce są praktycznie moim drugim domem i na zawsze pozostaną w moim sercu. Ogromne dzięki dla kibiców, którzy zawsze byli dla mnie wielkim wsparciem – zapewnił chorwacki szczypiornista, który pobyt w Kielcach chciałby zakończyć mocnym akcentem.

 

- Moim największym marzeniem jest występ w Final Four. Do samego końca będę dawał z siebie maksimum i mam nadzieję, że wspólnie w tym roku uda nam się tam dostać – dodał zawodnik.

 

Ivic jest drugim bramkarzem, który po zakończeniu rozgrywek odejdzie z PGE VIVE. Serb Vladimir Cupara od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Telekomu Veszprem. Od sezonu 2019/20 bramkarzem kieleckiego zespołu będzie zawodnik THW Kiel i reprezentacji Niemiec Andreas Wolff.

 

Filip Ivic jest wychowankiem RK Zagrzeb, z którym sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo i Puchar Chorwacji. Z tego też klubu przyszedł w 2016 roku do Kielc. W 2013 roku z reprezentacją swojego kraju wywalczył brązowy medal na mistrzostwach świata rozgrywanych w Hiszpanii.

 

WYNIKI I TABELA SUPERLIGI

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze