PŚ w Oberstdorfie: Polacy zdemolowani w drugiej serii przez doskonałego Słoweńca

Zimowe

Timi Zajc wygrał pierwszy w sezonie konkurs Pucharu Świata na obiekcie mamucim. W Oberstdorfie po pierwszej serii prowadził Kamil Stoch, drugi był Piotr Żyła, ale Polacy w drugiej serii musieli uznać wyższość Słoweńca, który poszybował na odległość 233,5 metra. Ostatecznie Stoch i Żyła wylecieli poza podium, na którym znalazł się Dawid Kubacki, zajmując drugą lokatę.

Kamil Stoch po pierwszej serii zajmował pierwsze, a Piotr Żyła drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Piąty był Dawid Kubacki, a ósmy Jakub Wolny. Stoch uzyskał 233 m, o trzy mniej od Żyły, ale jego skok był znacznie ładniejszy stylowo i oddany ze skróconego rozbiegu o dwie belki. Trzykrotny mistrz olimpijski wyprzedzał rodaka o 10,2 pkt. Trzeci był Austriak Stefan Kraft - 222,5 m, który miał 15 pkt straty do lidera.

Jako pierwszy z biało-czerwonych w drugiej serii zaprezentował się Wolny, który nie udźwignął jednak ciężaru na nim spoczywającego i wypadł z pierwszej dziesiątki. Znakomicie zaprezentował się za to Timi Zajc, który poprawił rekord życiowy skacząc 233,5 metra. Słoweniec wyprzedził między innymi Dawida Kubackiego, który doleciał na 218. metr. Później dużo bliżej niż Zajc lądowali kolejni skoczkowie, wśród których byli takze Polacy. Ostatecznie tuż za słoweńskim zawodnikiem znalazł się Kubacki, a Stoch i Żyła wypadli poza podium.

Był to pierwszy w sezonie 2018/19 konkurs na obiekcie mamucim. Kolejne dwa odbędą się w sobotę i niedzielę, także w Oberstdorfie.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie