PŚ w skokach: Pierwsze w sezonie loty

Zimowe
PŚ w skokach: Pierwsze w sezonie loty
fot. Cyfrasport

W piątek po raz pierwszy w sezonie 2018/19 Pucharu Świata skoczkowie narciarscy będą rywalizowali na obiekcie mamucim. Tego dnia w Oberstdorfie o godzinie 16.00 rozpocznie się konkurs indywidualny, który poprzedzą kwalifikacje (godz. 14.45).

Faworytem będzie Stefan Kraft. Austriak wygrał trzy ostatnie konkursy, a smak zwycięstw na Heini-Klopfer-Skiflugschanze również zna doskonale. Pucharowe loty w Oberstdorfie poprzednio odbyły się w 2017 roku i wówczas Kraft dwukrotnie był najlepszy. Nikomu nie udało się wygrać na tym obiekcie trzy razy.

 

W klasyfikacji generalnej PŚ jest drugi, a do prowadzącego Japończyka Ryoyu Kobayashiego traci 452 punkty. Trzeci jest Kamil Stoch, który w ubiegłym roku w Oberstdorfie zdobył swoje pierwsze laury w mistrzostwach świata w lotach. Trzykrotny mistrz olimpijski był drugi indywidualnie oraz trzeci z kolegami z drużyny.

 

Kolejne miejsca zajmują Piotr Żyła i Dawid Kubacki, a skład reprezentacji Polski uzupełniają Stefan Hula, Jakub Wolny oraz niespodziewanie 19-letni Paweł Wąsek, który zastąpił Macieja Kota. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że Kot nad powrotem do wysokiej formy będzie pracował w kraju. Wąsek na mamucim obiekcie nie miał jeszcze okazji rywalizować.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie