UFC: Błachowicz wysłał wiadomość w kierunku mistrza!

Sporty walki

Wielkimi krokami zbliża się niezwykle ważna walka Jana Błachowicza (23-7, 5 KO, 9 SUB) w organizacji UFC. Zwycięstwo 23 lutego w Pradze nad Thiago Santosem (20-6, 14 KO, 1 SUB) znacznie przybliży Polaka do pojedynku o pas kategorii półciężkiej. Błachowicz jest pewny swego i postanowił za pośrednictwem poinformować o tym mistrza oraz pretendenta!

Jon Jones (23-1-1NC, 10 KO, 6 SUB) z Anthonym Smithem (31-13, 17 KO, 11 SUB) zmierzą się w walce wieczoru gali UFC 235, która odbędzie się 2 marca. Stawką tego pojedynku będzie oczywiście pas mistrzowski kategorii półciężkiej. O planowanej walce kibice wiedzieli od wielu tygodni, natomiast potwierdzenie zestawienia przyszło dopiero po decyzji Komisji Sportowej Stanu Nevada, która obradowała na temat pozytywnych wyników testów antydopingowych popularnego "Bonesa".

 

Ostatecznie Jones otrzymał warunkowo licencję na jedną walkę. Amerykanin jest zobligowany do przejścia minimum dwóch testów miesięcznie do końca 2019 roku. Testy będą przeprowadzane przez trzy podmioty: USADA, VADA oraz Komisję Sportową Stanu Nevada. Ich wyniki mają być przesyłane bezpośrednio do Komisji bez znaczenia, gdzie Jones aktualnie przebywa.

 

Gala UFC 235 odbędzie się tydzień po historycznym wydarzeniu w Pradze. W stolicy Czech w walce wieczoru swoją pozycję w ścisłej czołówce kategorii półciężkiej może jeszcze poprawić Błachowicz. Polak, aktualnie notowany na czwartym miejscu rankingu, zmierzy się z Thiago Santos.

Wygrana przybliży Błachowicza do upragnionej walki mistrzowskiej organizacji UFC. Za pośrednictwem mediów społecznościowych polski zawodnik poinformował o tym mistrza oraz pretendenta. Reprezentant Berkut WCA Fight Team liczy, że bohaterowie gali UFC 235 będą na siebie uważać, a on z przyjemnością spotka się ze zwycięzcą.

 

- Jon, Anthony, powodzenia panowie. Tylko nie wywróćcie się na skórce od banana. Po walce w Pradze będę polował na złoto - napisał Błachowicz na Twitterze.

 


Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu! Najbliższa gala UFC w Fortalezie w nocy z soboty, 2/3 lutego, na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie