Ostatni ćwierćfinał zakończył się dość niespodziewanie, zdecydowana faworytką była bowiem rozstawiona z numerem 1 Hiszpanka, a Ukrainka z "ósemką". 

 

Linette swój mecz rozgrywała kilka godzin wcześniej i poradziła sobie z Chinką także w dwóch setach. Może to mieć spore znaczenie, bo warunki w Tajlandii są bardzo trudne. Nawet pojedynki rozgrywane późnym wieczorem toczone są przy wysokiej temperaturze i dużej wilgotności powietrza. Półfinałowy mecz Polki z Ukrainką powinien zacząć się w sobotę około godziny 13.00 polskiego czasu, dłuższy odpoczynek jest nie do przecenienia.

 

Linette i Jestremska spotkają się na korcie po raz drugi. W 2018 roku w kwalifikacjach do turnieju w New Haven górą była Ukrainka, która w rankingu WTA zajmuje 47. lokatę. Linette jest obecnie na 98. miejscu, ale po udanym starcie w Hua Hin w poniedziałkowym notowaniu awansuje o ok. 20 pozycji.

 

W poprzednich rundach tego turnieju niespełna 27-letnia poznanianka wyeliminowała Australijkę Priscillę Hon i Rumunkę Monicę Niculescu.

 

W drugim sobotnim półfinale spotkają się rozstawiona z numerem szóstym Ajla Tomljanovic z Australii i Słowenka Tamara Zidansek.

 

WYNIKI TURNIEJU WTA W HUA HIN