Xavi jasnowidzem Pucharu Azji!

Za nami kolejna edycja piłkarskiego Pucharu Azji. W tym roku niespodziewanie mistrzem zostali reprezentacji Kataru. Tuż przed turniejem była legenda Barcelony, Xavi zdecydował się zabawić w jasnowidza. Hiszpan przewidział skład finału oraz zwycięzcę. Co więcej w drabince od 1/4 finału pomylił się tylko dwa razy.

Turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po raz pierwszy w historii Pucharu Azji gościł aż 24 drużyny. Przed rozgrywkami Xavi został zaproszony przez jedną z telewizji do wypisania swoich przewidywań dotyczących turnieju. Przypomnijmy, że Hiszpan w 2015 roku po 17 latach gry w pierwszym zespole Barcelony przeniósł się do katarskiego Al Sadd.

Xavi obstawił następujące pary ćwierćfinałowe:

Syria - Japonia

Chiny - Iran

Australia - ZEA

Korea Południowa - Katar

Na tym etapie pomylił się tylko raz. Zamiast Syrii z Japonią zagrał Wietnam.

Półfinały według Hiszpana wyglądać miały tak:

Japonia - Iran

Australia - Katar

W tym przypadku również wystąpił jeden błąd, gdyż Zjednoczone Emiraty Arabskie pokonały w 1/4 finału Australię. Finał i jego wynik piłkarz Al Sadd przewidział już bezbłędnie. W ostatnim meczu turnieju Katar pokonał Japonię 3:1 i po raz pierwszy w swojej historii sięgnął po to trofeum. Ogólnie z 16 drużyn, które znalazły się w 1/8 finału Xavi nie trafił trzech.