Alpejski PŚ: Shiffrin wygrała slalom w Mariborze

23-letnia Amerykanka Mikaela Shiffrin umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. W sobotę wygrała slalom w słoweńskim Mariborze i to było jej 56. zwycięstwo w karierze. Na liście wszech czasów jest piąta.

Shiffrin uzyskała łączny czas obu przejazdów 1.42,60 i wyprzedziła o 0,77 s Szwedkę Annę Swenn-Larsson oraz o 1,15 Szwajcarkę Wendy Holdener. Polki nie startowały.

W piątek Shiffrin, która pewnie zmierza po trzecią z rzędu Kryształową Kulę, zwyciężyła w Mariborze w gigancie, ex aequo ze Słowaczką Petrą Vlhovą. W sobotę Vlhova była wiceliderką na półmetku, ale ostatecznie - po słabym występie w drugiej próbie - uplasowała się na piątej pozycji.

Shiffrin odniosła 13. w tym sezonie zwycięstwo w PŚ. Brakuje jej jeszcze jednego do najlepszego w historii cyklu osiągnięcia sprzed 30 lat Szwajcarki Vreni Schneider. W finałowym przejeździe slalomu najlepsza była Austriaczka Chiara Mair i dzięki temu przesunęła się z 27. na 15. lokatę.

Od wtorku alpejki rywalizować będą w mistrzostwach świata w szwedzkim Aare.