Czwarty sparing w Turcji, czwarty remis Piasta Gliwice

Piłka nożna
Czwarty sparing w Turcji, czwarty remis Piasta Gliwice
fot. Cyfraport

Piłkarze ekstraklasowego Piasta Gliwice na zakończenie zgrupowania w tureckiej Antalyi zremisowali z zespołem ukraińskiej ekstraklasy Zorią Ługańsk 2:2 (0:0).

Był to czwarty mecz kontrolny zespołu trenera Waldemara Fornalika w trakcie obozu na tureckim wybrzeżu. Wszystkie zakończyły się remisami.

 

Wcześniej gliwiczanie zremisowali po 1:1 z mistrzem Azerbejdżanu Karabachem Agdam i czeskim ekstraklasowym Bohemiansem Praga oraz bezbramkowo z zespołem bułgarskiej elity Botewem Płowdiw.

 

Przed wyjazdem do Turcji podczas pierwszego zimowego obozu w Rybniku Piast pokonał 1-ligowy GKS 1962 Jastrzębie 2:0. Pierwszy tydzień pobytu w Antalyi przyniósł deszczową, wietrzną pogodę. Spotkanie z Azerami rozegrano w bardzo trudnych warunkach, w strugach ulewnego deszczu i na bardzo grząskim boisku. Na spotkanie z Bohemiansem długo nie chciał się zgodzić administrator stadionu, w obawie przed zniszczeniem murawy. Potem już warunki pogodowe się poprawiły i kolejne dwa mecze kontrolne odbyły się przy sprzyjającej aurze.

 

W niedzielę gliwiczanie wrócą do Polski.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze