EBL: Hydrotruck Radom znowu nie wygrał! King Szczecin górą na wyjeździe

King Szczecin wygrał na wyjeździe z HydroTruck Radom 79:61 w sobotnim meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi. To piąte spotkanie z rzędu przez radomian.

Skuteczność była problemem obu drużyn na początku spotkania, a to przełożyło się na wyrównany wynik. Później King zaczął wykorzystywać kontrataki i po trafieniach Łukasza Diduszki oraz Darrella Harrisa odskoczył na pięć punktów. Po 10 minutach szczecinianie, grający bez Tywaina McKee i Matynasa Paliukenasa, prowadzili 14:10. W drugiej kwarcie ekipa trenera Łukasza Bieli uciekła nawet na 12 punktów po trójce Diduszki. HydroTruck ciągle miał spore problemy w ataku, a z drugiej strony rozkręcał się Mateusz Bartosz. Ostatecznie po pierwszej połowie było 42:23.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Roberta Witki dzięki Obiemu Trotterowi odrobił część strat. Po jego późniejszej kolejnej indywidualnej akcji gospodarze zbliżyli się nawet na 9 punktów. Następnie trafiał też Carl Lindbom, a King nie mógł zatrzymać lepszej ofensywy gospodarzy. Mimo tego po 30 minutach nadal prowadził - 58:49. W czwartej kwarcie szczecinianie być może nie budowali większej przewagi, ale ciągle ją utrzymywali. Sytuację starali się zmieniać Cullen Neal oraz Jakub Parzeński, ale to ciągle było za mało. Kluczową trójkę trafił też Jakub Schenk i King wygrał ostatecznie 79:61.

Najlepszym strzelcem gości był Paweł Kikowski z 20 punktami i 9 zbiórkami. Cullen Neal rzucił 14 punktów dla gospodarzy.

Hydrotruck Radom - King Szczecin 61:79 (10:14, 13:18, 26:16, 12:21)

HydroTruck Radom: Cullen Neal 14, Carl Lindbom 13, Obie Trotter 12, Duda Sanadze 8, Jakub Parzeński 7, Marcin Piechowicz 5, Daniel Wall 2, Wojciech Wątroba 0, Mateusz Szczypiński 0, Artur Mielczarek 0

King Szczecin: Paweł Kikowski 20, Łukasz Diduszko 16, Mateusz Bartosz 12, Tauras Jogela 7, Maciej Majcherek 6, Martynas Sajus 6, Darell Harris 6, Jakub Schenk 6, Dominik Wilczek 0