NHL: Capitals przerwali serię siedmiu porażek

Broniący tytułu mistrzów ligi NHL hokeiści Washington Capitals przerwali serię siedmiu porażek. W piątkowym meczu u siebie wygrali z Calgary Flames 4:3. Decydującą bramkę strzelił Jewgienij Kuzniecow na 57 sekund przed ostatnią syreną.

Tuż po rozpoczęciu drugiej tercji i golu Toma Wilsona stołeczna drużyna prowadziła 3:1. Goście zdołali wyrównać po trafieniach Garneta Hathawaya w 23. minucie i Eliasa Lindholma w 53. O sukcesie Capitals przesądził Kuzniecow.

W składzie gospodarzy zabrakło najskuteczniejszego zawodnika sezonu Aleksandra Owieczkina (37 bramek). Rosjanin został zawieszony na jedno spotkanie przez władze ligi za rezygnację z występu w Meczu Gwiazd NHL. Wcześniej wystąpił w 214 kolejnych meczach, tzn. nie opuścił żadnego od października 2016 roku.

Zespół z Waszyngtonu zajmuje piąte miejsce w Konferencji Wschodniej - 62 pkt; zdecydowanie prowadzi Tampa Bay Lightning - 78. Na Zachodzie liderują Flames - 71.

W piątek ekipa Lightning wygrała na wyjeździe z New York Islanders 1:0, a gola dopiero w serii karnych uzyskał Victor Hedman.

Nashville Predators przegrywali z Florida Panthers 0:1 do 46. minuty, a w ciągu następnych 13 minut zdobyli aż cztery bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Viktor Arvidsson.