Milik nie zwalnia tempa! Kolejny gol Polaka i zwycięstwo Napoli

W meczu Napoli z Sampdorią na murawie znalazło się aż czterech Polaków jednocześnie, jednak tylko jeden z nich został bohaterem spotkania. Arkadiusz Milik otworzył wynik meczu w 25. minucie, a gospodarze bez większych problemów wygrali 3:0.

Zespół z Neapolu utrzymuje dystans do prowadzącego Juventusu, mając też ogromną przewagę nad trzecim Interem. Sampdoria z kolei aspiruje do europejskich pucharów, a w sobotnim spotkaniu mogło wystąpić aż czterech reprezentantów Polski. Na boisku po obu stronach znaleźli się Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Najszczęśliwszy po sobotnim spotkaniu będzie jednak pierwszy z nich, który otworzył wynik spotkania w 25. minucie. Polak miał idealny timing przy akcji Jose Callejona, który dograł mu w tempo, a Milikowi pozostało przystawić lewą nogę i umieścić ją pod poprzeczką. Dla Milika było to już dwunaste trafienie w tym sezonie Serie A i ustępuje on najlepszemu pod tym względem Polakowi, Krzysztofowi Piątkowi już tylko o jedno trafienie. Liderem jest Fabio Quagliarella z 16 golami.

Chwilę później było już 2:0 po sprytnym wykończeniu akcji przez Lorenzo Insigne. Włoski skrzydłowy posłał płaski strzał, przełamując ręce bezradnego Emila Audero.

Napoli miało zdecydowaną przewagę, a jedną z niewielu szans dla gości stworzył Bartosz Bereszyński, uderzając bez zastanowienia obok słupka.

Zespół z Neapolu postawił kropkę nad i na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Zieliński uderzył z 20 metrów, a piłka trafiła w rękę jednego z obrońców. Rzut karny na gola zamienił Simone Verdi, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Transmisje meczów Serie A na antenach Eleven Sports.

SSC Napoli - Sampdoria 3:0 (2:0)
Bramki: Milik 25, Insigne 26, Verdi 89 (k)

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Rui - Callejon, Allan, Hamsik (Diawara 74'), Zieliński - Insigne (Verdi 83'), Milik (Ounas 90')

Sampdoria: Audero - Bereszyński, Andersen, Colley, Murru - Linetty, Ekdal (Vieira 73'), Jankto, Ramirez (Saponara 54') - Defrel (Gabbiadini 60'), Quagliarella

Żółte kartki: Jankto, Murru, Andersen