Bednorz na wojnie z Leonem. Niesamowita końcówka seta w siatkarskim hicie

W absolutnym hicie siódmej kolejki rundy rewanżowej Serie A1 Modena z Bartoszem Bednorzem w składzie podejmowała Perugię Wilfredo Leona. Już w pierwszym secie doszło do prawdziwej wymiany ciosów między reprezentantami Polski. Obaj wystąpili w głównych rolach w ostatniej, pasjonującej akcji tej partii.

Leon pojawił się na zagrywce przy stanie 24:23 dla gospodarzy z Modeny. Kibice Perugii liczyli, że reprezentant Polski pośle na drugą stronę siatki bombę i odwróci losy seta. Tak robił już wiele razy w tym sezonie. Do meczu z Modeną Leon zaserwował już 77 asów!

Leon bombę odpalił, ale udało się ją przyjąć gospodarzom. Piłka trafiła na lewe skrzydło do Bartosza Bednorza, który w ostatnich meczach stał się jednym z najważniejszych zawodników Modeny.

Pierwszy atak Polaka nie mógł być mocny, tak naprawdę Bednorz ratował się, by nie wpaść w siatkę. Piłka po bloku wróciła na stronę jego zespołu. Drugi atak Bednorza był lepszy, ale Perugii udało się go wyblokować. Kontra Perugii! Piłka tym razem trafiła do atakującego z szóstej strefy Leona. Uderzenie przyszłego reprezentanta Polski było potężne, ale tym razem niecelne.

Leon posłał piłkę nad potrójnym blokiem i w aut. Modena wygrała seta 25:23.

Cała akcja w załączonym materiale wideo.