EL. MŚ w unihokeju kobiet: Awans Polek w Gdańsku

Inne
EL. MŚ w unihokeju kobiet: Awans Polek w Gdańsku
fot. PAP

Reprezentantki Polski w unihokeju wywalczyły awans do mistrzostw świata, które w grudniu odbędą się w szwajcarskim Neuchatel. W rozegranym w Gdańsku kwalifikacyjnym turnieju Biało-Czerwone zajęły z dorobkiem trzech zwycięstw i porażki drugie miejsce w grupie.

Polki pokonały w hali AWFiS kolejno 18:1 Włoszki, 7:1 Estonię oraz 9:0 Belgię. W ostatnim meczu turnieju gospodynie zmierzyły się w niedzielę z Czeszkami, które także zanotowały komplet zwycięstw. Obie drużyny miały już zapewniony awans i to spotkanie decydowało o tym, kto wygra grupowe zmagania. Ostatecznie pierwsza lokata przypadła rywalkom, które wygrały z biało-czerwonymi 5:2.

 

W Gdańsku rywalizowało w sumie dziewięć zespołów. W drugiej grupie najlepsze okazały się Szwedki, które w trzech meczach zdobyły 91 bramek. Mistrzynie świata zwyciężyły 61:0 Francję, 17:1 Norwegię oraz 13:1 Danię. Drugie premiowane awansem miejsce wywalczyły Norweżki.

 

W mistrzostwach świata, które od 7 do 15 grudnia odbędą się w szwajcarskim Neuchatel, zagra 16 zespołów. Zapewniony w nich udział mają gospodynie, a pozostałe drużyny muszą przebijać się przez eliminacje.

 

Z Europy zakwalifikuje się 10 ekip, a stawkę finalistów uzupełni pięć reprezentacji z Ameryki Północnej, Azji oraz Oceanii.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze