Kibice z pizzą na ławce rezerwowych. Niecodzienny obrazek w trakcie meczu

Inne
Kibice z pizzą na ławce rezerwowych. Niecodzienny obrazek w trakcie meczu
fot. PAP

Do niecodziennych scen doszło w trakcie sobotniego meczu rugby pomiędzy reprezentacjami Szkocji oraz Włoch w ramach rozgrywek Pucharu Sześciu Narodów. Przy stanie 12-3 dla gospodarzy realizator transmisji zwrócił uwagę na ławkę rezerwowych Wyspiarzy, na której można było zauważyć... grupę kibiców zajadających się pizzą.

Czyżby Szkoci byli tak pewni zwycięstwa z Italią, że pozwolili usiąść na swojej ławce rezerwowych kibicom? - zastanawiają się włoscy dziennikarze, którzy podchodzą do tematu z dystansem - sugerując, że być może Szkoci chcieli sprowokować swoich adwersarzy, gdyż pizza to przecież narodowy przysmak rodem z Półwyspu Apenińskiego.

 

Z kolei brytyjscy żurnaliści zastanawiają się nad innym aspektem. Zajadanie pizzy to jeszcze nic szczególnego, ale dlaczego kibice znaleźli się na ławce rezerwowych reprezentacji Szkocji? Na to pytanie póki co nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Jedno jest pewne - byli na tyle spokojni, że ich drużyna odniesie triumf, że bardziej zainteresowani byli spożywaniem pizzy.

 

I tak też się stało, ponieważ Szkocja pokonała Włochów 33:20.

 

Co ciekawe, piękną tradycją w rugby jest wspólny posiłek rywalizujących ze sobą drużyn już po zakończonym meczu. Wówczas dochodzi o uroczystego spotkania wszystkich zawodników, a także sędziów. Składane są gratulacje oraz podziękowania za walkę, wręczane są również pamiątkowe proporczyki. Ciekawe czy w tym przypadku Szkoci poczęstowali Włochów... pizzą.

 

 

 WYNIKI I TABELA PUCHARU SZEŚCIU NARODÓW

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze