Legendarny klub wraca do akcji! Powrót do ligi coraz bliżej

Żużel
Legendarny klub wraca do akcji! Powrót do ligi coraz bliżej
fot. Cyfrasport

To z pewnością dobra informacja dla sympatyków żużla w Polsce. Legendarny ośrodek jakim jest Śląsk Świętochłowice jest coraz bliżej odbudowania swojej marki i powrotu na ligową mapę. Klub z południa Polski właśnie zgłosił się do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów, co ma stanowić pierwszy etap w kierunku realizacji tego planu.

"Pragniemy poinformować, iż Zarząd Młodzieżowego Stowarzyszenia „Śląsk” Świętochłowice podjął decyzję o zgłoszeniu naszych młodzieżowców do eliminacji DMPJ!" - napisano na oficjalnej stronie klubu.

 

"Hasło „Wracamy do gry”, które towarzyszyło nam w ostatnich sezonach od udanej Speedway Reaktywacji nie było słowem rzucanym na wiatr. Zarząd MS Śląska Świętochłowice będzie robił wszystko co w ich mocy, aby ekipa w składzie: Mateusz Pacek, Dawid Kołodziej, Łukasz Szczęsny i Marcel Krzykowski przystąpiła do fazy eliminacyjnej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które zostaną zainaugurowane 7 maja. Start MS Śląska w rozgrywkach DMPJ będzie bardzo ważnym momentem w historii świętochłowickiego żużla, a my pragniemy, abyście byli istotną częścią tego wydarzenia. To właśnie tu i teraz zaczyna się pisanie „nowej” historii naszego żużla. To powód do dumy! Bylibyśmy zaszczyceni, gdyby Państwo dołączyli do naszej żużlowej rodziny" - możemy przeczytać na witrynie Śląska.

 

Włodarzom Śląska Świętochłowice z pewnością należy kibicować, aby niedługo klub mógł wystąpić w rozgrywkach ligowych. W dobie problemów licencyjnych wielu ośrodków żużlowych w naszym kraju (przed sezonem 2019 taki kłopot spotkał Stal Rzeszów) i niepełnej liczbie drużyn w pierwszej oraz drugiej lidze - każdy dobrze funkcjonujący klub jest na wagę złota.

 

Do powrotu do zmagań ligowych w przypadku Śląska wciąż jeszcze daleka droga. Potrzebny jest przede wszystkim gruntowny remont stadionu, który nie nadaje się do przeprowadzania imprez. Chęć startów w rozgrywkach młodzieżowych w tym roku oraz szkolenie młodych adeptów stanowi jednak bardzo dobry prognostyk.

 

Śląsk Świętochłowice ostatni raz w lidze startował w 2002 roku. W swojej historii może pochwalić się trzema srebrnymi oraz jednym brązowym medalem mistrzostw Polski. Wychowankiem tego klubu jest m.in. śp. Paweł Waloszek - indywidualny wicemistrz świata z 1970 roku. To właśnie jego nazwisko nosi stadion "Skałka" w Świętochłowicach.

 

 

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze