NHL: Sześć goli Jets w pierwszej tercji meczu z Ducks

Hokeiści Winnipeg Jets strzelili aż sześć bramek w pierwszej tercji sobotniego meczu ligi NHL z Anaheim Ducks. Dwie pozostałe były remisowe i ostatecznie wygrali 9:3, a pierwszym hat-trickiem w karierze popisał się 22-letni Jack Roslovic.

Wszystkie gole Roslovic zdobył kiedy jego zespół grał w liczebnej przewadze. Poza tym zapisał na koncie asystę.

W pierwszej odsłonie Jets potrzebowali 15 minut i 34 sekund na uzyskanie sześciu bramek. Później mecz się wyrównał.

W historii ekipa Winnipeg Jets (wcześniej jako Atlanta Thrashers) dwukrotnie strzelała po dziewięć goli we własnej hali - 12 listopada 2005 roku z Carolina Hurricanes 9:0 i 27 października 2011 z Philadelphia Flyers 9:8.

W innych sobotnich spotkaniach tak wielu trafień nie było. Detroit Red Wings pokonali na wyjeździe Ottawa Senators 2:0, a obie bramki uzyskali w 13. minucie, w odstępie zaledwie 39 sekund. Autorami trafień byli Danny DeKeyser i Darren Helm.

W Uniondale drużyna New York Islanders zwyciężała Los Angeles Kings 4:2, a o sukcesie "Wyspiarzy" przesądziła końcówka potyczki. Przy stanie 2:2 Michael Dal Colle strzelił gola w 58. minucie, a w 59. wynik ustalił Brock Nelson.

Hokeiści Flyers zanotowali siódmą wygraną z rzędu. Przed własną publicznością pokonali Edmonton Oilers 5:4 (po dogrywce), a decydującego gola zdobył Nolan Patrick w 121. sekundzie dogrywki. Z kolei "Nafciarze" przegrali czwarty kolejny mecz w NHL.