Wielkie emocje w Koszalinie. Zwycięstwo GTK Gliwice

Koszykarze GTK Gliwice pokonali w Koszalinie AZS 85:82. To było świetne, szybkie widowisko. Dominowała ofensywa. Emocje były do ostatniej chwili. Gospodarze mieli okazje doprowadzenie do dogrywki, ale w dwóch ostatnich akcjach pudłowali Jarecki i Surmacz.

Drew Brandon i Torey Thomas znaleźli się w wyjściowym składzie i to oni w pierwszych minutach byli wiodącymi postaciami AZS. Po trafieniu tego pierwszego prowadzili 9:5. Szymon Kiwilsza i Riley LaChance starali się na to odpowiadać, ale nie mogli zatrzymać Thomasa. Dzięki jego kolejnej akcji po 10 minutach było 26:19.

W drugiej kwarcie ważnym graczem był też Brandon Walters - po jego trafieniu przewaga koszalinian wzrosła do nawet 12 punktów. GTK pokazywało jednak ambitną walkę - po zagraniach Mavericka Morgana i Kacpra Radwańskiego znacznie zmniejszało straty. Po trójce Desmonda Washingtona w samej końcówce pierwszej połowy gliwiczanie przegrywali już tylko 45:48.

Myles Mack trzecią kwartę rozpoczął od pięciu punktów z rzędu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. AZS zdołał później doprowadzić do remisu, bo nieźle zaczął grać Grzegorz Surmacz, a swoją akcję pod koszem wykończył Marko Tejić. Znowu skuteczni byli jednak Washington i Mack, a po rzutach wolnych Morgana po 30 minutach było 70:63.

Surmacz w początkowej fazie czwartej kwarty zdobył 9 punktów z rzędu, później wsadem popisał się Brandon i to AZS ponownie miał przewagę! Spotkanie było bardzo wyrównane i sytuacja zmieniała się jeszcze kilka razy. W końcówce niezwykle ważną trójkę trafił LaChance, a rzuty wolne dołożył Mack. Do dogrywki mogli doprowadzić Jarecki i Surmacz, ale nie trafiali i to GTK zwyciężyło ostatecznie 85:82.

Najlepszym strzelcem gości był Desmond Washington z 18 punktami i 5 zbiórkami. Po 19 punktów dla gospodarzy rzucili Grzegorz Surmacz i Drew Brandon.

AZS Koszalin - GTK Gliwice 82:85 (26:19, 22:26, 15:25, 19:15)

AZS Koszalin: Grzegorz Surmacz 19, Drew Brandon 19, Torey Thomas 17, Brandon Walters 9, Bartosz Bochno 8, Marko Tejic 6, Jacek Jarecki 2, Dragoslav Papic 2, Alan Czujkowski 0, Marek Zywert 0.

GTK Gliwice: Desmond Washington 18, Myles Mack 15, Maverick Morgan 12, Marek Piechowicz 9, Riley LaChance 8, Kacper Radwański 6, Szymon Kiwilsza 6, Damonte Dodd 6, Jakub Dłoniak 5, Piotr Robak 0